Зарплати українських IT-фахівців впали: “В Каліфорнії вони стають бомжами“

Автор: Леся Ловіцька

Зарплати українських IT-фахівців впали, проте ця сфера, як і раніше, входить до рейтингу найбільш високооплачуваних. При цьому у розвинених країнах такого доходу недостатньо для забезпечення комфортного життя. Розглянемо, як змінилася ситуація на ринку праці.

Зарплати українських IT-фахівців впали: “В Каліфорнії вони стають бомжами“ - today.ua

Вперше від початку повномасштабної війни медіанна зарплата розробників знизилася. Ще півроку тому вона становила 3435 доларів, а зараз – вже 3300 доларів. Максимально "збідніли" IT-фахівці рівня Senior. Їхня зарплата впала до 4738 доларів (-163 долари).

Професіонали рівня Middle одержують 2500 (-100 доларів). Junior шість місяців тому могли розраховувати на 1000 доларів, а зараз – вже на 950 доларів, а інтерни – на 350 доларів замість 450 доларів.

Падіння зарплат не торкнулося айтішників рівня Lead+. Медіанні зарплати досвідчених фахівців рівня Tech Lead та Architect залишаються на колишньому рівні, а дохід Team Lead трохи знизився (-25 доларів у порівнянні з літом 2023-го).

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

У Міноборони вибухнув скандал: військовим закупили куртки, які не підходять для зими

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

Тепер на заробітну плату у 5000 доларів можуть претендувати розробники з великим досвідом у ІТ (від 10 років), хоча ще півроку тому на цю суму могли розраховувати спеціалісти з 8-річним досвідом.

Найбільше розробників проживають у Києві (36%) та Львові (18%). Зарплати скоротили у більшості міст, зокрема й у цих містах, де вони традиційно найвищі. У столиці медіанна заробітна плата впала до 3619 доларів (-131 доларів), а у Львові до 3500 доларів (-225 доларів).

Найвищі медіанні зарплати залишилися у розробників, які використовують основну мову програмування Scala – 5600 доларів (+100 доларів). На другому місці Go з 4500 доларами (-500 доларів).

Зарплати українських IT-фахівців впали: “В Каліфорнії вони стають бомжами“

Інвестиційний банкір Сергій Фурса зазначив, що під час повномасштабної війни багато українців втратили прибутки або вони скоротилися у кілька разів. Однак айтішники, як і раніше, отримують високі зарплати навіть працюючи на внутрішньому ринку. При цьому вони практично не платять податки, тому почуваються відмінно. Однак їх доходів явно недостатньо для розкішного життя у розвинених країнах.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"А коли вони виїжджають в Німеччину, чи не дай боже в Каліфорнію, то там вони одразу стають бомжами. А в Німеччині просто посередніми людьми", - підкреслив Фурса. 

Раніше повідомлялося, що в Україні під час війни виник гострий дефіцит фахівців, деяким з яких підвищили зарплати на 50%.