В Україні виник гострий дефіцит фахівців: кому підвищили зарплату на 50%

Автор: Леся Ловіцька

В Україні виник гострий дефіцит фахівців, що пов'язано із повномасштабною війною. Багато цінних кадрів виїхали за кордон або були мобілізовані. Роботодавці активніше підвищують зарплати, деяким професіоналам – на 50%.

В Україні виник гострий дефіцит фахівців: кому підвищили зарплату на 50% - today.ua

Компанії стали частіше розміщувати вакансії та підвищувати оклади персоналу. Про це свідчать дані НБУ та профільного порталу з працевлаштування Work.ua.

Багато підприємств вимушено змінили локацію з регіонів із активними бойовими діями. Кількість роботи значно зросла у Закарпатській (171%), Хмельницькій (132%), Івано-Франківській (157%), Львівській (128%) та Чернівецькій (129%) областях. За даними на кінець грудня 2023 року найбільше вакансій розмістили у Київській, Львівській, Дніпропетровській, Харківській та Одеській областях.

Проте кількість претендентів максимально зросла у столиці, Вінницькій та Харківській областях.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

У Міноборони вибухнув скандал: військовим закупили куртки, які не підходять для зими

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

Як змінилися зарплати

У воєнний період роботодавці готові підвищувати заробітну плату кваліфікованим співробітникам. Середній дохід українців у 2022 році становив 14,4 тис. грн, а у 2023-му – вже 19 тис. грн. Середня заробітна плата минулого року зросла на 27%.

Максимально – на 50% – підняли зарплати представників наступних професій:

  • висотникам – з 20 до 30 тис. грн;
  • автослюсарям – з 22,5 до 33,8 тис. грн;
  • метельовим технологам – з 20 до 30 тис. грн;
  • медіапродюсерам – з 20 до 32,5 тис. грн.

У Нацбанку уточнили, що заробітні плати зростали нерівномірно за видами діяльності. У третьому кварталі 2023 року підвищилися прибутки професіоналів у сферах торгівлі, ВЕД, інформаційних технологій – вони стали більшими, ніж до війни. При цьому в освіті, будівництві, транспорті та сфері послуг зарплати виявилися нижчими за показники 2021 року.

В Україні виник гострий дефіцит фахівців: кому підвищили зарплату на 50%

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак НБУ прогнозує зростання зарплат – номінальна у 2024 році підніметься на 15,8%, а реальна (з урахуванням інфляції) – на 6,9%.

Нагадаємо, що в Україні можуть скоротити зарплати бюджетникам: стало відомо, коли це станеться, якщо партнери не нададуть фінансової допомоги.