В Україні підвищать зарплати бюджетникам: Кабмін ухвалив нову постанову

Автор: Леся Ловіцька

Кабмін ухвалив нову постанову щодо підвищення заробітних плат бюджетникам. Стало відомо, як збільшиться оплата їхньої праці.

В Україні підвищать зарплати бюджетникам: Кабмін ухвалив нову постанову - today.ua

Збільшення зарплат бюджетників пов'язане із зростанням мінімальної заробітної плати в Україні. Із 1 січня її рівень становить 7100 грн. Вдруге "мінімалка" зросте з 1 квітня – до 8000 грн.

У постанові уряду №23 від 12.01.24 зазначено, що з початку нового року тарифні ставки (посадові оклади) розраховують з огляду на розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду. Ця сума складає 3195 грн.

Як відомо, з 01.12.21 посадові оклади розраховували, виходячи із посадового окладу працівника першого тарифного розряду – 2893 грн. Відтак базовий оклад підняли на 10,4%.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Мінімальна заробітна плата впливає на посадові оклади (тарифні ставки) працівників організацій та установ деяких галузей бюджетної сфери.

У пресслужбі Кабміну повідомили, що керівникам бюджетних структур слід забезпечити диференціацію заробітних плат працівників, яким виплачують мінімальний оклад, у межах фонду оплати праці через надбавки, доплати та премії з урахуванням їхньої кваліфікації, умов, рівня відповідальності та складності виконуваної роботи, а також за підсумками діяльності.

Зазначено, що постанова застосовується з 01.01.24 та набирає чинності з дня публікації.

Нагадаємо, що міністр економіки Юлія Свириденко наприкінці 2023 року попередила українців про можливу затримку зарплат та пенсій. Побоювання чиновниці викликали затримки фінансової допомоги з боку партнерів – США та Євросоюзу.

В Україні підвищать зарплати бюджетникам: Кабмін ухвалив нову постанову

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Незабаром прем'єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що заробітні плати та всі соціальні виплати будуть надані у повному розмірі. Глава Кабміну запевнив, що у березні проведуть традиційну щорічну індексацію пенсій.

Раніше стало відомо, що у ПриватБанку з'явилася нова послуга з виплати заробітних плат через додаток Приват24 у смартфоні.