В Україні очікується значне підвищення цін на житло в новобудовах: названі міста

Автор: Марченко Любов

Українцям не варто розраховувати на зниження цін на житло. Вартість квартир у новобудовах лише зростатиме. 2024 року прогнозують підвищення ціни квадратного метра на 10-15%. Та це лише початок. У найближчі рік-два вартість квартир у новобудовах буде вищою за нинішню майже в півтора рази. При цьому ціни на житло зростатимуть нерівномірно у різних містах.

В Україні очікується значне підвищення цін на житло в новобудовах: названі міста - today.ua

Експерти ринку нерухомості кажуть, що сьогодні немає жодної передумови для зниження цін. Житло не можуть продавати нижче за його собівартість. З початку війни вона зросла на 40%. Отже, дешевшати квартири точно не будуть.

При цьому у прифронтових містах на сході та північному сході країни ціна нерухомості навряд чи зростатиме. Попиту на нове житло там майже немає, та й девелопери не поспішають вкладати гроші в те, що завтра може злетіти у повітря з черговим "прильотом".

Міста, в яких є та буде попит на житло – Київ, Львів, Ужгород, Івано-Франківськ та ще деякі обласні центри у західному регіоні країни. На решті території попит на житло – помірний, а в зоні воєнних дій його просто немає.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Мобілізація в Україні посилюється: які повістки вручатимуть чоловікам з 1 березня

Експерти називають такі основні причини підвищення вартості житла:

  • катастрофічна нестача кваліфікованих кадрів. Багатьох будівельників мобілізували. Крім того, багато хто був залучений до відновлення об'єктів державного значення (інфраструктури, магістральних водопроводів у зоні Каховської ГЕС та інших);
  • подорожчання сировини для будматеріалів;
  • подорожчання логістики;
  • втрата важливих галузевих підприємств на півдні та сході країни.

В Україні очікується значне підвищення цін на житло в новобудовах: названі міста

Через всі ці чинники собівартість житла зросла загалом на 40%. Звичайно, закласти відразу таке збільшення витрат у ціну нерухомості – означало би сполохати покупців. Тому ціни зростатимуть повільніше, навздогін за собівартістю. Наступного року девелопери, ймовірно, збільшать їх на 10-15%. І далі продовжать їх піднімати, поступово підвищуючи і рентабельність свого бізнесу.

"Зараз ми бачимо, що ринок невеликими темпами, але відновлюється, тому ціни зростають, знижки зменшуються, програми лояльності скасовуються. Не в останню чергу цьому сприятимуть державна іпотека та програми компенсації за втрачене та пошкоджене житло, які посилюють реальний попит на ринку" – розповіла Комерційний директор компанії "Інтергал-Буд" Ганна Лаєвська.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Згодна з нею і керівник департаменту продажів компанії Greenville Сусанна Караханян. Крім того, вона наголосила, що ціни на житло багато в чому також залежатимуть від курсу долара в Україні. Адже вартість житла вимірюють у твердій валюті. І якщо буде сильна девальвація, то ціни на житло у гривнях підуть угору ще швидше.

Нагадаємо, в Україні змінилися ціни на оренду квартир. У порівнянні з кінцем літа та початком осені вартість орендованого житла стала нижчою.