У ПФУ розповіли, як оформити пенсію за відсутності трудової книжки

Автор: Лобанова Єлизавета

У Пенсійному фонді України розповіли, чи можна оформити пенсію за копією трудової книжки у разі, якщо оригінал втрачено. Документи багатьох громадян залишилися в зоні бойових дій, і вони не мають доступу до них. Проте втрата паспорта чи трудової книжки не стануть на заваді оформлення пенсійних виплат.

У ПФУ розповіли, як оформити пенсію за відсутності трудової книжки - today.ua

При зверненні до Пенсійного фонду необхідно подавати заяву на пенсію та оригінали всіх необхідних документів. Якщо ж оригіналів немає – варто звернутися до суду для доказу періодів стажу трудової діяльності.

Як відновити трудову книжку, втрачену під час воєнного стану

У Держпраці відповіли, що якщо зібрати документи, необхідні для відновлення трудової книжки (видачі дубліката) через бойові дії неможливо, то при працевлаштуванні на нове місце роботи особам рекомендуємо керуватися положеннями пунктом 5.6 "Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників".

Відповідно до цього пункту, дублікат трудової книжки може бути виданий за новим місцем роботи у зв'язку з відсутністю доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації або проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У Міноборони вибухнув скандал: військовим закупили куртки, які не підходять для зими

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

У ПФУ розповіли, як оформити пенсію за відсутності трудової книжки

Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої письмово інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Подавати всі документи на пенсію можна через онлайн-портал Пенсійного фонду. Це набагато зручніше та швидше, ніж особисто йти до ПФУ.

Раніше повідомлялося, що в Україні з 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців.