Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

Автор: Марченко Любов

У 2024 році в Україні зміняться умови для виходу на пенсію. Вони стануть більш жорсткими, причому відразу для двох вікових категорій. Їм потрібно буде мати більше страхового стажу, щоби стати пенсіонерами.

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ - today.ua

Про це повідомили у Пенсійному фонді України, відповідаючи на запитання одного з клієнтів.

"Скільки страхового стажу необхідно для призначення пенсії за віком у 2024 році?" – поцікавився клієнт.

Річ у тім, що в Україні триває пенсійна реформа, яка була започаткована ще в 2011 році. У рамках цієї реформ було підвищено пенсійний вік для жінок. Його збільшили до 60 років. Перехід до нового пенсійного віку тривав 10 років, з 2011 по 2021 рік. Отже, з 2021 року жінки йдуть на пенсію у 60 років, як і чоловіки.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Мобілізація в Україні посилюється: які повістки вручатимуть чоловікам з 1 березня

Разом із тим, підвищуються вимоги до страхового стажу. Щороку мінімальна тривалість страхового стажу, яка необхідна для виходу на пенсію, зростає. Так, наприклад, торік, щоб вийти на пенсію у 60 років, українцям потрібно було мати щонайменше 29 років страхового стажу. А цьогоріч уже треба 30 років. З наступного року вимога до страхового стажу зросте ще на рік. Тим, хто планує вийти на пенсію у 2024 році, знадобиться вже 31 рік страхового стажу. Так триватиме до 2028, поки вимога за стажем не зросте до 35 років. Лише тоді мінімальна кількість років перестане приростати.

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

Втім, закон залишив українцям можливість вийти на пенсію і з меншим стажем. Так, цьогоріч вони можуть стати пенсіонерами і з 20 роками стажу, але тільки в 63 роки. А в 65 можна вийти на пенсію і з 15-річним стажем. Але й для цих вікових категорій вимоги також не стоять на місці.

"Відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком у 2024 році, становить: після досягнення віку 60 років – не менше 31 року; після досягнення віку 63 роки – не менше 21 року; після досягнення віку 65 років – не менше 15 років", - повідомили у Пенсійному фонді.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто, як бачимо, вимоги за стажем зростають і для 63-річних громадян. Наступного року їм уже треба буде мати не 20, а 21 рік стажу. А от для 65-річних вимога залишається незмінною. Їм потрібно мати мінімум 15 років стажу.

Нагадаємо, батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію.