Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Автор: Марченко Любов

Батьки загиблих військовослужбовців відповідно до закону мають право на пільгову пенсію. Таку пенсію пенсії вони можуть отримати достроково. Крім того, законом встановлено мінімальний розмір виплати, нижче за який пільгова пенсія бути не може.

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат - today.ua

Про те, на яких умовах батькам загиблих бійців виплачуватимуть пенсію, та в якому віці вони можуть стати пенсіонерами, розповіла юрист Олена Чмона.

Відповідно до статті 30 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", батьки загиблого військовослужбовця належать до категорії осіб, які мають право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника. Закон гарантує їм право дострокового виходу на пенсію за наявності певного стажу роботи. Крім того, законом також гарантовано мінімальний розмір щомісячної пенсії, яка належить батькам загиблого воїна.

Насамперед, потрібно знати, що пенсія належить у випадках, коли військовослужбовець загинув під час несення служби або помер від поранень під час проходження військової служби. Крім того, вони матимуть право на пенсію і в тому випадку, якщо військовослужбовець помер вже після звільнення зі служби, однак його смерть була пов'язана з каліцтвом, яке він отримав під час військової служби, або із захворюванням, яке виникло через його перебування на фронті.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Мобілізація в Україні посилюється: які повістки вручатимуть чоловікам з 1 березня

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Батьки загиблого військовослужбовця мають право вийти на пенсію до настання пенсійного віку: чоловіки у 55 років, жінки – у 50. Однак при цьому у них має бути не менше 20/25 (жінки/чоловіки) років страхового стажу.

Закон також обумовлює розмір пенсії, яка їм належить. Вони мають отримувати щонайменше 7800 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Цю пенсію вони отримуватимуть із дня звернення за нею. Однак якщо була затримка із призначенням пільгової пенсії, то її мають виплатити заднім числом – з того дня, коли вони мали право на таку пенсію.

Нагадаємо, в Україні вже з початку нового року можуть виникнути затримки із виплатою пенсій та соціальної допомоги.