В Україні вже із січня очікують затримки пенсій і соцвиплат

Автор: Марченко Любов

Вже з січня наступного року в Україні може початися затримка пенсій і соцвиплат. Такий непопулярний сценарій цілком реальний через припинення фінансування із США.

В Україні вже із січня очікують затримки пенсій і соцвиплат - today.ua

Про це розповіла глава бюджетного  комітету Верховної Ради Роксолана Підласа в інтерв'ю, яке вона дала виданню Forbes.

У бюджеті-2024, який був недавно ухвалений Верховною Радою та підписаний президентом, закладено великий дефіцит – 1,57 трлн гривень. Україна сподівається покрити його за рахунок грошей, що прийдуть від міжнародних партнерів. Адже грошей, зароблених за рахунок податків в Україні, ледве вистачає на фінансування війська. Отже фінансування гуманітарної сфери вже майже два роки поспіль лежить на плечах стратегічних партнерів. У цьому Україна цілком залежна від Заходу.  

Водночас, у США заблокували черговий пакет фінансової допомоги для України. Питання про фінансову допомогу навіть не винесли на голосування. Сенатори-республіканці готові проголосувати за надання фінансової допомоги Україні в обмін на посилення міграційної політики на півдні США, зокрема, на кордоні з Мексикою. Наразі у них із демократами немає єдності в цьому питанні. А отже й допомога Україні поки що не розглядається.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

У Міноборони вибухнув скандал: військовим закупили куртки, які не підходять для зими

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

Не допомогло навіть звернення президента Байдена, в якому він заявив, що у разі програшу України в російсько-українській війні, воювати з Росією доведеться вже американським солдатам. А зараз усе може обійтися для США значно меншою ціною.

В Україні вже із січня очікують затримки пенсій і соцвиплат

Отже, через це Україна, ймовірно, не отримає грошей від США до кінця поточного року і на початку наступного. А це означає, що пенсії та інші соцвиплати, як і зарплати працівникам бюджетної сфери, можуть зависнути в повітрі.

"Найгірший сценарій - повернення до друку гривні задля покриття потреб держбюджету, як було на початку російського вторгнення", - розповів один із високих посадовців у Кабміні, який побажав залишитися анонімним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, цілком ймовірно, що додаткова маса вітчизняної валюти вже запущена в обіг. Адже останнім часом банкомати видають українцям абсолютно новенькі хрусткі купюри, які ще явно не побували ні в чиїх руках, окрім рук інкасаторів.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики вже попередили про зниження пенсій частині громадян у 2024 році.