НБУ провів оцінку стабільності банків. Виявлено проблеми у п'яти з них, серед яких один державний.
Три фінансові установи ризикують втратити капітал. Вони мають можливість поповнити його або реалізувати інші заходи реагування до квітня 2026 року.
Голова Департаменту фінансової стабільності НБУ Першин Дадашова зауважила, що регулятор назве ці банки після формального завершення оцінки. Готується звіт, в якому будуть вказані всі результати перевірки.
За словами аналітика, не йдеться про необхідність збільшення розміру капіталу згаданих банків виключно шляхом докапіталізації. Йдеться про заходи щодо зниження ризиків, а також природне заробляння капіталу через прибутковість.
Популярні зараз
Українці назвали умови для переговорів із Кремлем
В Україні зменшиться кількість автомобілів із ГБО
Дадашова наголосила, що всі великі банки можуть генерувати доходи.
Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова уточнила, що два з п'яти проблемних банків уже практично виконали вимоги, а решті трьох "потрібно буде сформувати плани докапіталізації для роботи в наступні кілька років".
У Національному банку пояснили, що у 2023 році оцінку стійкості провели для 20 банків лише за базовим та консервативним сценарієм: очікувалися зниження процентної маржі та реалізація кредитного ризику.
Нагадаємо, що на даний момент в Україні діють 63 банки. Серед них п'ять державних: це Ощадбанк ПриватБанк, Укрексімбанк, Сенс Банк та Укргазбанк.
У квітні НБУ почав оцінювати стійкість банків та банківської системи в умовах воєнного стану.
В текущем году оценку прошли 20 банков, которые занимают лидирующие позиции по совокупности активов, кредитов и депозитов физлиц. У этих финансовых учреждений общий размер чистых активов занимает более 90% активов всей банковской системы Украины.
Нагадаємо, що НБУ вперше в історії випустив монети у формі дзвіночків.