НБУ вперше в історії представив монети у формі дзвіночків. Вони мають номінал 10 гривень та випущені обмеженим тиражем.
Голова Нацбанку Андрій Пишний презентували срібний набір з трьох пам'ятних монет "Щедрик – колядка дзвонів". Він присвячений одному з національних музичних символів України – всесвітньо відомій колядці "Щедрик" в обробці композитора Миколи Леонтовича та продовжує серію "Українська спадщина"
"Уперше в українській нумізматиці ми обрали для монети форму дзвоника. Адже саме мелодія "Щедрика" нагадує передзвін, а американська версія цієї всесвітньо відомої пісні називається "Колядка дзвонів", - зазначив керівник НБУ.
Топ-менеджер Національного банку України висловив впевненість у тому, що відносини України та США лише зміцнюватимуться.
Популярні зараз
Українці назвали умови для переговорів із Кремлем
В Україні зменшиться кількість автомобілів із ГБО
Монети-дзвіночки, які об'єднали у собі національні кольори двох держав, стануть символом продовження співпраці.
У чому особливості монети
Кожна із трьох приставлених монет виготовлена із срібла 999 проби. Маса кожної 31,1 г.
На аверсі центральної монети можна побачити вертеп з різдвяною зіркою, а на реверсі - композицію першого виконання "Щедрика" хором диригента Олександра Кошиця у Карнегі-холі у 1922 році. Зверху представлено силует ластівки – головний персонаж пісні.
На аверсі двох інших монет нанесені збірні композиції янголів та рядки із пісні "Щедрик". На реверсі можна побачити стилізовані кольорові прапори України та США, золотисте мереживне тло з дзвіночками та композицію історичних культових споруд Києва та Нью-Йорка.
Монети прикрашені кольоровим друком, локальною позолотою та вставками каменів. Авторами дизайну виступили художники художньої групи "АртТріум": Олександр Харук, Сергій Харук та Володимир Таран.
Монети будуть продаватися в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ та в банках-дистриб'юторах: ПриватБанку, Укргазбанку, Таскомбанку та Радабанку. Тираж набору – до 5000.
Раніше НБУ представив монети номіналом 5 гривень, які втричі більші за звичайні.