Грошову допомогу переселенцям скоротять: Верещук пояснила, хто не зможе отримувати виплати

Автор: Ольга Березовська

В Україні планують оптимізувати виплати вимушеним переселенцям. Ірина Верещук розповіла, як цей процес позначиться на грошовій допомозі, яку щомісяця отримують ВПО від держави.

Грошову допомогу переселенцям скоротять: Верещук пояснила, хто не зможе отримувати виплати - today.ua

Багато українців, які змушені були залишити свої будинки через повномасштабне вторгнення РФ і переїхати в інші регіони країни, оформили статус внутрішньо переміщеної особи. Така категорія громадян отримує щомісячну допомогу від держави у розмірі 2 та 3 тисячі гривень. Але найближчим часом деякі можуть втратити таку підтримку.

Глава Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій заявила, що виплати для ВПО мають бути оптимізовані. Ірина Верещук зазначила, що це пов'язано зі зменшенням доходної частини бюджету та вимогами партнерів.

"Партнери ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення або оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами 2 роки достатньо для того, щоб адаптуватися", - каже міністр.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У Міноборони вибухнув скандал: військовим закупили куртки, які не підходять для зими

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Грошову допомогу переселенцям скоротять: Верещук пояснила, хто не зможе отримувати виплати

За її словами, у 2022 році було виділено 57 мільярдів гривень на допомогу для ВПО, у 2023 році сума зросла одразу на 16 мільярдів гривень. Але 2024 року планується направити на виплати переселенцям знову 57 мільярдів гривень.

Ірина Верещук додала, що зараз в Україні близько 2,5 мільйона переселенців отримують матеріальну допомогу від держави. Але в майбутньому їхня кількість може скоротитися.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Найуразливіші мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто вже, наприклад, адаптувалися, або отримали житло, або мають високооплачувану роботу... підходи повинні бути більш справедливими", - сказала глава Мінреінтеграції.

Нагадаємо, раніше Мінсоцполітики повідомив про те, що продовжив допомогу для всіх переселенців на один місяць.