НБУ назвав суму, яку українці тримають вдома і не несуть до банку

Автор: Ольга Березовська

У Нацбанку провели підрахунки та з'ясували, що в Україні збільшилася кількість готівки в обігу. Крім того, у відомстві назвали суму, яку українці тримають на руках.

НБУ назвав суму, яку українці тримають вдома і не несуть до банку - today.ua

Національний банк України оприлюднив нові дані про готівковий обіг у країні. Згідно з ними, сума готівки, що перебуває в обороті, за минулий рік збільшилася на 48,3 мільярда гривень, тобто на 6,7 відсотка. 

У відомстві повідомили, що станом на 1 січня 2024 року українці тримали на руках 764,4 мільярда гривень. Наразі українці використовують 2,7 мільярда банкнот на загальну суму 757,5 мільярда гривень та 14,5 мільярда монет на 6,7 мільярда гривень.

За даними Нацбанку, на одного громадянина припадає 66 банкнот та 177 монет, а роком раніше дані були інші – 71 банкнота та 169 монет.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У Міноборони вибухнув скандал: військовим закупили куртки, які не підходять для зими

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

НБУ назвав суму, яку українці тримають вдома і не несуть до банку

"Темпи зростання готівки в обігу в 2023 році виявилися вдвічі меншими, ніж у 2022 році. Нагадаємо, що за 2022 рік цей показник зріс на 14,1%, що пояснюється високим рівнем невизначеності бізнесу та населення, зумовленим початком повномасштабної війни та ракетного терору", - йдеться у повідомленні відомства.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначається, що в обігу найбільше купюр номіналом 500 гривень та монет по 10 копійок. Найменше у готівковому обігу банкнот по 50 гривень та монет по 10 гривень.

Нагадаємо, раніше у Нацбанку повідомили про підвищення зарплат українців у 2024 році.