Зарплата зросте до 81 тис. грн: як зміняться доходи та витрати українців після вступу до ЄС

Автор: Леся Ловіцька

Україна очікує на вступ до Євросоюзу – ініціативу підтримує більшість наших співвітчизників. Після цього середня зарплата у країні зросте до 81 тис. грн. Стало відомо, як піднімуться ціни на продукти та послуги.

Зарплата зросте до 81 тис. грн: як зміняться доходи та витрати українців після вступу до ЄС - today.ua

Економіст Андрій Новак проаналізував переваги та недоліки вступу України до ЄС. Наразі українці в середньому отримують 16,5 тис. грн на місяць. Коли наша держава стане членом Європейського Союзу, їхня середня заробітна плата збільшиться до 2000 євро. Це близько 81,5 тис. грн.

Головний плюс – це доступ до бюджету ЄС, де буде частка фінансування для України. Передбачається вирівнювання умов розвитку інфраструктури та покращення умов життя у державах-членах організації.

Приналежність України до клубу найрозвиненіших країн Європи стане одним із стимулів зростання національної економіки, а це є головним показником рівня життя.

Популярні зараз

Пенсіонерів звільнили від одного обов'язкового платежу

Номери операторів Київстар та Vodafonе починатимуться з нових кодів: що треба знати власникам старих SIM-карт

ПФУ не проіндексував пенсії багатьом українцям: пенсіонерам почали повертати гроші

Українських водіїв зобов'язали нанести спеціальні мітки на власні автомобілі

За словами Новака, на багато позицій ціни в Європі набагато нижчі, ніж в Україні. Це насамперед стосується техніки, одягу та взуття. Діють знижки навіть на якісні речі, завдяки чому можна суттєво заощаджувати.

Експерт наголосив, що багатьма продуктами харчування Україна сама себе забезпечує, а паливо імпортують за високими європейськими цінами. Вартість комунальних послуг різна у всіх країнах ЄС, а ситуація у нас залежатиме від внутрішньої політики.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Електроенергія у нас власна, щодо газу ми також можемо повністю забезпечити власні потреби. Нашим експортом на сьогодні в основному є металопрокат, хімія та аграрна продукція. Це те, що ми реально на сьогодні експортуємо і в чому є потреба, в тому числі в країнах ЄС", - цитує Андрія Нова NV.

Раніше повідомлялося, що ЄС востаннє продовжив тимчасовий захист українських біженців. Вона діятиме до березня 2025 року.