Зарплата нижча за мінімальну: стало відомо, скільки насправді отримують українські біженці у Польщі

Автор: Леся Ловіцька

Польща стала однією з найбільш популярних країн серед українських біженців. Багато хто влаштувався на роботу, але змушений працювати за невелику зарплату. Стало відомо, що більшість наших співвітчизників отримують менше за мінімальний оклад у країні.

Зарплата нижча за мінімальну: стало відомо, скільки насправді отримують українські біженці у Польщі - today.ua

Дані про зарплати українців у Польщі представлені аналітичним центром міжнародного агентства Gremi Personal. Виявилося, що у 2023 році наші земляки отримували близько 3000–4000 (28–38 тис. грн). Проте більша частина біженців (49%) задекларувала дохід менше ніж 3000 злотих. При цьому довоєнних мігрантів з низькими зарплатами було менше – 21%.

Національний Банк Польщі провів опитування 3658 українців. У період із 2019 по 2022 рік середня заробітна плата українських мігрантів зросла на 38%, а після початку повномасштабної війни в Україні – лише на 6%. Біженці у середньому одержують у Польщі близько 33 тис. грн.

На початок бойових дій нашій країні серед трудових мігрантів було 94% українців, а згодом – 64%. Зменшення на 30% пов'язане з тим, що після 22 лютого 2022 року до Польщі виїхали переважно жінки – 78% від загальної кількості біженців. Чоловіки становили лише 22%.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Українці активніші на ринку праці, 71% з них працює, а серед українок – 61%. Глава департаменту рекрутації Gremi Personal Ганна Джоболда пов'язала це з двома причинами. Перша – у Польщі більший попит на чоловічі професії. Також потрібно враховувати, що жінки часто доглядають дітей, тому не завжди працевлаштовуються.

До початку війни у Польщі найчастіше працювали кваліфіковані українці – електрики, зварювальники, токарі. А серед біженців більше працівників без кваліфікації. У 18% з них вища освіта, у 26% повна середня, а у 36% - середня технічна.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зарплата нижча за мінімальну: стало відомо, скільки насправді отримують українські біженці у ПольщіЗа словами Джоболди, за робочі місця нарівні з поляками можуть конкурувати українські біженці, які мають спеціальність та знають польську мову.

Раніше повідомлялося, які вакансії у Польщі найчастіше пропонують українським жінкам.

Головне