Європейська країна різко обмежила грошову допомогу українським біженцям

Автор: Леся Ловіцька

У Норвегії вирішили посилити контроль над біженцями, які прибувають з України. Уряд прагне зменшити їхню кількість, тому що у державі не вистачає ресурсів для забезпечення належних умов усім охочим.

Європейська країна різко обмежила грошову допомогу українським біженцям - today.ua

Міністр праці та соціальної інтеграції Норвегії Тоньє Бренна та міністр юстиції Емілі Мель направили пропозиції щодо скорочення грошової допомоги українським біженцям. Мігрантам, які мешкають у центрах надання притулку, більше не нараховуватимуть допомогу.

Тепер, щоб отримати одноразову виплату 8200 євро (93 тисячі крон), у Норвегії потрібно перебувати не менше року. Також буде скорочено фінансову допомогу для українських сімей без дітей – вони отримуватимуть на місяць приблизно на 6000 крон менше (на 242 євро).

Влада Норвегії також хоче пов'язати надання соціальних виплат і послуг українським біженцям з перебуванням на території країни, але це ще обговорюватиметься. Також запропоновано заохочувати наших співвітчизників, які відвідують курси імміграції, більш активно працевлаштовуватися.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Мобілізація в Україні посилюється: які повістки вручатимуть чоловікам з 1 березня

Емілі Мель пояснила, що ці заходи покликані зменшити кількість українських біженців у Норвегії, яка прийняла найбільше наших земляків серед усіх скандинавських країн – більше половини.

Міністр юстиції наголосила на необхідності контролю потоку українських біженців, бо не можна допустити посилення тиску на муніципалітети. При цьому вона наголосила на необхідності підтримувати приїжджих, які рятуються від війни.

Європейська країна різко обмежила грошову допомогу українським біженцям

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що українські біженці обирають Норвегію через вигідніші умови проживання, ніж у багатьох інших країнах. Там високий рівень життя та більші виплати.

Раніше повідомлялося, що восени 2023 року у Норвегії різко побільшало українських біженців. Влада намагалася вживати заходів, але її виявилося недостатньо.