В Україні зросли тарифи на електроенергію. Вартість цього ресурсу стала дорожчою для споживачів, які купують енергію на ринку. У листопаді їм довелося заплатити за придбаний товар у середньому на 7% вище.
Про це повідомляє портал minfin, посилаючись на інформацію від interfax.
Зокрема, за підсумками листопадових торгів середньозважена ціна електроенергії на ринку "на добу вперед" склала 4357,80 грн/МВт-год. Це на 7,2% перевищило ту ціну, що була у жовтні (4 065,58 грн/МВт-год).
За даними державної компанії "Оператор ринку", ціновий індекс базового навантаження BASE у листопаді зріс до 4 040,95 грн/МВт-год. При цьому в жовтні він становив 3759,61 грн/мВт-год, що за підсумками виявилося на 7,5% нижче за листопадовий індекс.
Популярні зараз
Українці назвали умови для переговорів із Кремлем
Українських школярів запропонували залишати вчитися на другий рік
У листопаді також зросли ціни на внутрішньодобовому ринку (ВДР). У цьому сегменті середньозважена ціна досягла 4603,94 грн/МВт-год, тоді як у жовтні вона становила 4348,37 грн/МВт-год. Тобто, середня листопадова ціна виявилася вищою за жовтневу на 5,9%.
Аналітики називають головною причиною такого зростання тарифів на електроенергію на спотовому ринку похолодання, яке прийшло в Україну. Через зниження температури повітря попит на електроенергію одразу зріс, а разом із попитом зросли й ціни.
Нагадаємо, Нацкомісія ухвалила рішення щодо підвищення тарифу на передачу електроенергії з 1 січня 2024 року. Для більшості споживачів він зросте на 9,1%. Для побутового сектора тариф на електроенергію поки що залишиться незмінним – 2,64 грн/кВт-година. Однак підвищення цін для решти споживачів буде закладено у ціни на їхні товари та послуги. Тож опосередковано за зростання тарифів заплатять усі українці.