В Україні з'явився третій тариф на газ: як розрахувати суму платежу за внутрішньобудинкову трубу

Автор: Леся Ловіцька

В Україні запровадили третій комунальний тариф на газ. Побутові споживачі повинні оплачувати утримання внутрішньобудинкової труби. Стало відомо, як розрахувати суму платежу.

В Україні з'явився третій тариф на газ: як розрахувати суму платежу за внутрішньобудинкову трубу - today.ua

У ГазПравді повідомили, що всі співвласники багатоквартирних будинків можуть дізнатися, яку плату їм потрібно вносити за технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Оператори газорозподільних мереж опублікували дані з орієнтовною вартістю ТО. Наразі складають графіки проведення по кожному будинку. Слід шукати свою адресу на сайті оператора ГРМ, який обслуговує будинок.

Наприклад, середній платіж з технічного обслуговування газових мереж у Київській області становитиме 320 грн з квартири. Однак сума залежатиме від кількості квартир, технічних особливостей мереж та розраховуватиметься індивідуально. Вказана сума стягується не за місяць, а за весь період технічного обслуговування, який здійснюватиметься раз на 3-5 років.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Періодичність перевірок залежить від мереж. Внутрішньобудинкові системи, термін експлуатації яких перевищує 25 років, повинні перевіряти раз на три роки, а якщо їм менше 25 років – раз на п'ять років.

Представлені цифри приблизні, до них не включені транспортні витрати - їх для кожної багатоповерхівки розрахують окремо.

В Україні з'явився третій тариф на газ: як розрахувати суму платежу за внутрішньобудинкову трубу

Якщо співвласники будинку самостійно не обирають виконавця технічного обслуговування, ним буде місцевий оператор ГРМ. Договір не підписуватимуть із кожним співвласником окремо, він вважається укладеним у разі надання послуги.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А у випадку з обслуговуванням мереж та обладнання у квартирах слід платити окремо. Усі власники повинні самостійно укласти додатковий договір із оператором ГРС або іншою компанією.

Раніше українців попередили про підвищення тарифів на газ та світло у 2024 році.