В Україні очікується дефіцит одного з головних продуктів: ціни стрімко зростають

Автор: Леся Ловіцька

В Україні стрімко дорожчає один із найбільш затребуваних продуктів серед споживачів. На ринку незабаром може виникнути дефіцит, тому ціни стрімко зростають.

В Україні очікується дефіцит одного з головних продуктів: ціни стрімко зростають - today.ua

Йдеться про молочні продукти – сировина за останні чотири місяці подорожчала на 30% або 15 грн/кг. Такий стрибок вартості товару пов'язаний із нестачею на ринку – і тенденція у 2024 році збережеться.

Голова відділу маркетингу оптового ринку сільгосппродукції "Шувар" Тетяна Попович зауважила, що на ситуацію значно вплинуло щорічне скорочення чисельності великої рогатої худоби. Торік кількість корів в Україні зменшилася на 40%, що призвело до подорожчання усієї "молочки".

Станом на січень літр молока в середньому коштує 35 грн, а вершкове масло жирністю 72,5% - 240 грн/кг.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Мобілізація в Україні посилюється: які повістки вручатимуть чоловікам з 1 березня

"Високі ціни на внутрішні молочні продукти можуть призвести до збільшення їхнього імпорту. Підвищення витрат на енергію, пальне та логістику для переробних підприємств також сприяє зростанню цін", – пояснила Попович.

На думку експерта, збільшення імпорту може сприяти зниженню цін на молочну сировину в Україні. Це пов'язано з тим, що переробні підприємства не мають достатніх оборотних засобів для підтримки високих закупівельних цін.

Також відмічено подорожчання логістики – доставка за умов повномасштабної війни пов'язана із труднощами. Загалом на вітчизняному ринку молочних продуктів спостерігається невизначеність – худоби стає менше, а ціни та імпорт зростають.

В Україні очікується дефіцит одного з головних продуктів: ціни стрімко зростають

Раніше гендиректор Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк повідомила, що зменшення поголів'я корів призводить до нестачі молока в Україні. Спостерігається великий дефіцит сировини. Це насамперед пов'язане зі знищенням низки підприємств у результаті воєнної агресії з боку РФ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За даними Лавренюк, молокопродукти цього року можуть подорожчати ще на 10%.

Нагадаємо про рекордне подорожчання картоплі – овоч вже зараз стало вигідно купувати у Польщі, де він дешевший.