У Міністерстві фінансів спрогнозували неминучість переходу до прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб. Національна стратегія доходів України передбачає повернення до неї замість плоскої шкали, що діє з 2016 року.
Міністр фінансів України Сергій Марченко нагадав, що раніше в Україні було дві ставки ПДФО – 15% та 20%, залежно від розміру доходу. З 2016 року є лише одна ставка – 18%. Глава відомства звернув увагу на питання справедливості оподаткування прибутків. Проте нові можливі ставки поки що не озвучені, тому що потрібно пройти етапи обговорення.
"Питання суспільної справедливості стоїть гостро - це факт. Я думаю, що тією чи іншою мірою прогресивну систему оподаткування буде запроваджено", - запевнив Марченко.
Заступник Міністра фінансів Світлана Воробей заявила, что в основі стратегії, узгодженої Кабміном, лежить європейський принцип, який коротко звучить так: "Багаті платять більше". Зазначено, що це так званий сленговий принцип, який закладають європейські партнери.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
За словами чиновниці, зараз спостерігаються проблеми адмініструванням доходів, тому реалізація ініціативи пов'язана із труднощами. Воробей зазначила, що перехід на диференційовану шкалу стане можливим, коли з'явиться можливість контролювати доходи українців:
"Щоб у нас під час запровадження такої шкали одночасно всі не стали "бідними". Це не наша мета".
Як зміняться правила подання декларацій
Світлана Воробей наголосила, що не всі українці вміють подавати електронні декларації, багато хто не має доступу до Інтернету. Новий підхід позбавить платників податків самостійного декларування доходів. Після проведення реформи податкова служба зможе самостійно декларувати доходи платників, використовуючи їхні банківські дані.
"В стратегії є такий напрямок, як попереднє декларування, тобто декларування податкової на підставі даних про доходи фізичних осіб. Це європейський напрямок. І це буде шлях до спільного декларування".
У Мінфіні не вважають отримання доступу до даних рахунків українців за порушення банківської таємниці.
Нагадаємо, що уряд затвердив Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки напередодні Нового року. Вона є одним із зобов'язань України перед Міжнародним валютним фондом, який надає нам фінансову підтримку. Між іншим, передбачено зміну системи оподаткування ФОП та впровадження диференційованої системи.
Раніше повідомлялося про підвищення податків для ФОП із 2024 року.