Українцям підвищать пенсії з 1 березня: хто може розраховувати на доплату 1000 грн

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 березня очікується підвищення пенсій. Точний розмір індексації назвуть у лютому. Стало відомо, хто може розраховувати на надбавку 1000 грн.

Українцям підвищать пенсії з 1 березня: хто може розраховувати на доплату 1000 грн - today.ua

У Кабміні назвали попередній розмір підвищення пенсій у перший місяць весни – 13%. Це максимальна індексація пенсій у 2024 році. Однак точний розмір збільшення до основної виплати розрахують у лютому, тому що тільки тоді з'являться всі необхідні статистичні дані.

Надбавка залежить від двох ключових показників – це інфляція за минулий рік та розмір середньої заробітної плати за аналогічний період. За даними "Обозревателя", на доплату 1000 грн можуть розраховувати ті, хто на даний момент отримує від 7692 грн пенсії. Ті, кому зараз нараховують 4000 грн, отримуватимуть близько 4600 грн.

Пенсії підвищать більшості українців похилого віку. Однак індексація не торкнеться тих, хто останні три роки вирушив на заслужений відпочинок, хто має високі виплати, а також тих, хто отримує суттєві надбавки до розрахункових пенсій. На підвищення не можуть розраховувати й найбагатші українські пенсіонери – колишні судді, котрим зараз виплачують близько 100 тис. грн на місяць.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У Міноборони вибухнув скандал: військовим закупили куртки, які не підходять для зими

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Наступний перерахунок пенсій проведуть у квітні – він пов'язаний з підвищенням мінімальної зарплати – до 8000 грн. Зокрема, виплати зростуть у громадян, які продовжують працювати як пенсіонери, а також тим, кому виповнилося 65 років і у них виконано норму за стажем.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українцям підвищать пенсії з 1 березня: хто може розраховувати на доплату 1000 грнНагадаємо, що мінімальна пенсія в Україні з початку поточного року становить 2361 грн, а максимальна – 23 610 грн.

Раніше повідомлялося, чому деяким працевлаштованим пенсіонерам можуть скасувати виплати.