Українцям дадуть 4,2 тис. гривень надбавки до пенсії: хто може розраховувати

Автор: Лобанова Єлизавета

Деякі українці мають право на щомісячну надбавку до пенсії у розмірі 4,2 тис. гривень. У Пенсійному фонді розповіли, хто входить до числа одержувачів, і за які заслуги можна отримати такий приємний бонус.

Українцям дадуть 4,2 тис. гривень надбавки до пенсії: хто може розраховувати  - today.ua

Так, згідно із законом, українським громадянам, крім основної пенсійної виплати, належить ще ціла низка різних доплат і надбавок від держави. Грошові бонуси можуть надаватися тим особам, які мають певні заслуги перед державою.

Наприклад, на суттєву надбавку у розмірі 4,2 тис. гривень мають право дисиденти, громадяни, які мають статус борців за незалежність України у 20 столітті, а також ті, хто зазнав репресій з політичних чи релігійних мотивів у вигляді позбавлення волі. Надбавка до пенсії їм сплачується щомісяця.

Українцям дадуть 4,2 тис. гривень надбавки до пенсії: хто може розраховувати

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Мобілізація в Україні посилюється: які повістки вручатимуть чоловікам з 1 березня

Інші надбавки до пенсії для українців

Усі пенсіонери в Україні мають право на "вікові" надбавки. Пенсіонери, яким понад 80 років, отримують щомісячну доплату у сумі 570 грн. Ті, кому 75-80 років мають додаткові 456 грн до пенсії, а громадянам віком від 70 до 75 років належить плюс 300 грн щомісяця.

Також українці пенсійного віку мають право на доплату до пенсії у розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб із втраченою працездатністю.

Таку надбавку надають громадянам за особливих життєвих обставин. На додаткові гроші можуть розраховувати люди похилого віку старше 80 років за таких умов:

  • громадяни мешкають одні;
  • потребують постійного медичного догляду.

Надбавка до пенсії нараховується також пенсіонерам із статусом почесного донора крові за заявою на підставі посвідчення знака "Почесний донор України". 2023 року ця доплата становить 258,90 гривень на місяць.

Для військових пенсіонерів в Україні діє низка пільг. Наприклад, учасники бойових дій можуть вийти на пенсію у 55 років та мати надбавку у розмірі 25% прожиткового мінімуму.

Учасникам бойових дій Другої світової війни, яким виповнилося щонайменше 85 років, надають пенсію з урахуванням адресної допомоги. Ці виплати не можуть бути меншими за 650% від прожиткового мінімуму. На даний момент це 13 604,20 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За наявності у пенсіонерів як українських, так і радянських орденів за особливі заслуги вони отримують виплати не менше 24% прожиткового мінімуму.

Раніше повідомлялося, що українцям віком понад 65 років збираються підвищити пенсії.