Україна почала закуповувати сіль в Африці: як змінилася вартість продукції

Автор: Леся Ловіцька

Україна після втрати контролю над Соледаром та заводом "Артемсоль" почала видобувати технічну сіль на Закарпатті. Однак, тепер довелося закуповувати продукцію в Африці. Стало відомо, як це вплине на вартість солі у майбутньому.

Україна почала закуповувати сіль в Африці: як змінилася вартість продукції - today.ua

Буштинське родовище поки що не працює на повну потужність, тому сіль доводиться частково закуповувати в Африці.

Про це повідомив голова Закарпатської облдержадміністрації Віктор Микита. Віз зазначив, що підприємство запустили одразу після початку повномасштабної війни, поспішали, тому виникли проблеми. Довелося реконструювати підприємство та посилити вхід до шахти.

Воно використало всі інвестиції на будівництво тунелю та проходу в шахту. Зараз зводять два тунелі, один — резервний, щоб у разі пошкодження першого робота тривала. Поки що другий тунель не добудований. На підприємстві за добу добувають близько 45 тонн солі. Цього достатньо, щоб покрити запити Закарпаття та сусідніх регіонів, але не всієї країни. Доводиться привозити сіль з країн Африки.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

За словами Микити, якість закарпатської солі вища, але вона дорожча – по 3000 грн за тонну. Африканська сіль дешевша – по 2500 грн за тонну. При цьому сіль із "Артемсолі" коштувала 1500 грн за тонну. Коли в Україні її не стало, ціна зросла до 7000-9000 за тонну.

Україна почала закуповувати сіль в Африці: як змінилася вартість продукції

Виробник проводили експертизи і дійшли висновку, що закарпатська сіль гарної якості, вона відмінно розчиняється, тому її купуватимуть. Робота підприємства зміцнює вітчизняну економіку. Робота підприємства забезпечує робочі місця, сплату податків. Вказано, що Україні потрібна сіль, як і інші власні ресурси.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами Віктора Микити, зараз законодавство не враховує захисту наших виробників - немає часу та ресурсів на довгострокові проекти, сіль потрібна вже зараз. При цьому сіль, яка надходить у порти сіль на півдні країни, потрібно привозити в області, а закарпатська забезпечить потреби західного та центрального регіонів.

Нагадаємо, скільки зараз коштує сіль в українських супермаркетах.

Головне