Україна буде з яйцями, - нардеп Соломчук

Автор: Марченко Любов

Із настанням холодної пори року в Україні, вже традиційно, рушили вгору ціни на яйця. Та вони все одно нижчі, ніж були торік, коли в країні виник дефіцит цього продукту. Цьогоріч дефіциту немає, Україна за будь-яких обставин буде з яйцями. А отже, ціни на них не повинні бути захмарними.  

Україна буде з яйцями, - нардеп Соломчук - today.ua

Про це розповів в інтерв'ю одному з українських видань нардеп Дмитро Соломчук.

Нещодавно Україну облетіли кадри із сусідньої РФ. Там із настанням зими виник жорсткий дефіцит яєць. Люди по декілька годин вистоюють у довжелезних чергах, щоби придбати хоча б десяток яєць. В Україні такого не буде, запевнив Соломчук.

У Росії дефіцит яєць виник через те, що там ані держава, ані фермери не розвивали цю галузь. Фактично РФ донедавна споживала переважно імпортований продукт. Але санкції зробили свою справу, імпорт увірвався. І з'ясувалось, що країна, яка пачками виробляє смертоносні ракети, не в змозі сама себе забезпечити елементарним. На всю Росію є лише 10 великих холдингів, які виробляють цей продукт. А цього катастрофічно мало для багатомільйонного населення велетенської країни.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Названі знаки Зодіаку, життя яких значно покращиться у травні

Україна буде з яйцями, - нардеп Соломчук

В Україні такого сценарію можна не боятись. Україна буде з яйцями, запевнив Дмитро Соломчук. Торішній дефіцит виник через початок війни. Тоді ворог розбомбив найбільшу в Україні птахофабрику в Чорнобаївці. Крім того, багато фермерів, не знаючи, яким буде хід війни, боялись, що опиняться в окупації. І тому навесні 2022 року вони не заклали яйця для інкубації. Через це не відбулось оновлення поголів'я курей-несучок. А продуктивність тих, що залишились із попереднього року, виявилася значно нижчою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але вже у 2023 році птахівництво увійшло у звичне русло. Виробництвом яєць займаються і великі птахофабрики, і невеликі ферми. Крім того, багато цього продукту постачають на ринок індивідуальні селянські господарства. Щоправда, із настанням холодного сезону, коли несучість курей у приватному секторі знижується, на ринку традиційно стає менше цього продукту. Через це й зростають ціни на нього. Однак дефіциту яєць цьогоріч не буде. Їх все одно вистачить на всіх, запевнив нардеп.

Нагадаємо, перед Новим роком торгові мережі відчутно підвищили ціни на цитрусові. Особливо додали у ціні мандарини.