Угорщина готова зняти вето, накладене на новий пакет допомоги від Європейського Союзу на 50 млрд євро. Країна піде на поступки за певної умови.
У 2023 році ЄС ініціював виділення Україні грошової допомоги. Вказану суму планували направити до 2027 року.
Для підтримки рішення потрібна згода всіх країн-учасниць, а Угорщина наклала вето. Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що фінансування у будь-якому разі погодять, причому це станеться з Будапештом чи без нього.
Угорщина може змінити свою позицію, якщо розмір фінансування переглядатимуть щороку. Така вимога прем'єра Віктора Орбана викликала невдоволення дипломатів ЄС.
Влада Угорщини запропонувала, щоб Європейський союз надавав Україні щороку по 12,5 млрд євро у вигляді кредитів та грантів. Таким чином, сума за чотири роки дозволить досягти зазначених 50 млрд євро. Це дозволило б Орбану щороку блокувати грошову допомогу Україні та вимагати нових поступок.
"Хоча Угорщина не вперше висуває цю ідею, вона означає значний відхід від риторики Орбана в останні тижні, коли він виступав проти будь-яких грантів України з бюджету ЄС. Але деякі дипломати ЄС залишаються скептично налаштованими, вказуючи на те, що рішення з року в рік не забезпечить передбачуваності для України", – повідомляє видання Politico.
Угорщина склала і направила свою вимогу до Ради ЄС. У ЗМІ з'явилася інформація, що Євросоюз підготує інший варіант допомоги у разі блокування ініціативи Угорщиною. Фінансування України може бути зменшено до 20 мільярдів євро, але воно у будь-якому разі буде.
Раніше повідомлялося про план Б, який запровадить Нацбанк України за відсутності грошей від західних партнерів.