Названо тариф на електрику для побутових користувачів у лютому

Автор: Дружиніна Надія

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив: жодних підвищень тарифів на електроенергію у лютому не буде. Більше того, зростання цін на електрику для приватних споживачів не передбачається і до завершення всього опалювального періоду.

Названо тариф на електрику для побутових користувачів у лютому - today.ua

Тариф на електрику залишиться на рівні 2,64 гривень за кіловат електроенергії.

Наприклад, вартість споживання 300 кВт-год у лютому становитиме 792 гривень. При цьому методика розрахунку за спожите світло залишається без змін.

"До кінця опалювального сезону 2023/24 підвищення тарифів для населення не планується", – йдеться у повідомленні міністра.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Мобілізація в Україні посилюється: які повістки вручатимуть чоловікам з 1 березня

Для економії коштів варто встановити двозонний лічильник "день-ніч", із нічним тарифом у 1,32 гривень/кВтгод, що дозволяє заощадити понад 260 гривень на місяць.

При загальному споживанні 300 кВтгод, використання нічного тарифу на 200 кВт зменшить місячний рахунок з 792 до 528 гривень. Окупність такого лічильника (ціна близько 3000 гривень) складе близько року.

Також важливо враховувати можливе підвищення тарифів у майбутньому.

Правильне зняття показників лічильників включає запис лише чорних цифр у механічних і цифр до коми у електронних лічильниках.

Названо тариф на електрику для побутових користувачів у лютому

Оператори системи розподілу електроенергії радять проконсультуватися з ними при виборі лічильника та проінформовати про такі зміни. Для цього потрібно подати заявку на параметризацію лічильника на 2 або 3 зони. Заміна лічильників споживачам є безкоштовною в рамках інвестиційних програм ОСР.

Відповідальність за збереження лічильників лежить на споживачі. При встановленні з порушеннями контролер ОСР має право наштрафувати споживача.

Ціна двозонних лічильників варіюється від 2000 до 5000 грн, тризонних - від 3000 до 7000 грн. Вибираючи лічильник, важливо звертати увагу на клас точності, спосіб кріплення та силу струму.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для економії з трьохзонним лічильником потрібно розрахувати свої витрати залежно від часу доби.

Ми раніше писали про багатозонні лічильники електроенергії: в чому їх вигода та як підключити під час війни.