Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев назвав "податок на зайві метри" у будинках та квартирах українців неефективним. Стало відомо, скільки потрібно сплатити за нерухомість у 2024 році.
Депутат ВРУ повідомив, що у 2023 році надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок, були недостатніми. Гетманцев назвав цифри невтішними.
Вказано, що від юридичних та фізичних осіб до місцевих бюджетів отримано 9140 млн грн податку (1 279,6 грн від житлової нерухомості та 7 860,3 грн від нежитлової). Народний обранець назвав причини недостатніх надходжень.
"Цей податок напевно один із найменш ефективних. Основна проблема в ефективності адміністрування. Причинами такого стану є низький рівень співпраці органів місцевого самоврядування та податкової, а також недостатня робота місцевих громад щодо інвентаризації оподатковуваних об'єктів", - пояснив Данило Гетманцев.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Нагадаємо, що зазначений податок на нерухомість запровадили у 2020 році. Громадяни України, які володіють квартирами площею понад 60 кв. м та будинками площею понад 120 кв. м, або квартирою та будинком загальною площею понад 180 кв. м мають заповнити декларацію та сплатити за "зайві квадратні метри".
Скільки потрібно платити за "зайві квадратні метри" у 2024 році
Податкова ставка становить 1,5% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року за 1 кв. м. У 2021 році вона була на рівні 90 грн/кв. м, у 2022 році – 97,5 грн/кв. м, у 2023 році – 100,5 грн/кв. м, у 2024 році – 100,5 грн/кв.м, а у 2025 році – 106,5 грн/кв.м. м.
У 2024 році українці будуть вносити плату за житло за ставкою, встановленою минулого року.
Квитанція з повідомленням має прийти до 1 липня. Українці мають сплатити податок до 31 серпня. З реєстрами можуть виникнути проблеми, тому можливі затримки з надсиланням платіжок - їх можуть відправити одразу за два роки.
Від податку на "зайві квадратні метри" у будинках та квартирах звільнено жителів тимчасово окупованих територій та тих, хто живе в зоні активних бойових дій. У податковій службі уточнили, що у разі відсутності квитанції можна звернутися до відділення за місцем реєстрації та отримати детальну консультацію.
Раніше Данило Гетманцев оцінив можливість запровадження в Україні податку 18% на кожен банківський переказ.