У ПФУ повідомили, хто з пенсіонерів отримуватиме на 1000 грн більше

Автор: Леся Ловіцька

Українські пенсіонери отримують не лише пенсії, а й надбавки до них. У ПФУ повідомили, хто може розраховувати на додаткові 1000 грн.

У ПФУ повідомили, хто з пенсіонерів отримуватиме на 1000 грн більше - today.ua

Пенсії громадян України відрізняються залежно від стажу, заробітної плати, яку їм виплачували під час роботи, а також віку. Так, у 2024 році пенсіонери, яким виповнилося 80 років, можуть отримати доплату у розмірі 944,4 грн.

Відповідна норма передбачена рішенням уряду та законом про підвищення соцгарантій для окремих категорій осіб. Літні люди, які мають право на доплату, повинні отримувати пенсію за віком, проживати самостійно, а також потребувати постійного догляду сторонніх.

Проблеми зі здоров'ям та необхідність допомоги мають бути підтверджені відповідними медичними висновками. Потрібно мати при собі документальне підтвердження. При цьому, якщо українець отримує пенсію по інвалідності, зазначена доплата у 944,4 грн для нього не передбачена.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Мобілізація в Україні посилюється: які повістки вручатимуть чоловікам з 1 березня

Нагадаємо, що грошова допомога пенсіонерам від 80 років розраховується, виходячи із 40% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Як відомо, з 1 січня 2024 року він зріс до 2361 грн (це і є мінімальна пенсія).

У ПФУ повідомили, хто з пенсіонерів отримуватиме на 1000 грн більше

У березні в Україні проведуть щорічну індексацію пенсій. Середній розмір підвищення виплат становитиме 13%. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики. При цьому у кожного пенсіонера надбавка буде різною – вперше враховуватимуть бальну систему. Загалом у 2024 році на соціальні витрати спрямують 470 млрд грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Формула розрахунку величини підвищення пенсії наступна: 50% від інфляції минулого 2023 року та 50% від середнього зростання заробітних плат за три останні роки.

Раніше стало, хто з пенсіонерів отримуватиме понад 13 тис. грн пенсії.