Українці, які планують отримувати пенсію, мають нагромадити страховий стаж. У 2023 році він дорівнює 30 рокам. У ПФУ назвали п'ять причин, через які стаж може бути не зарахований.
У пресслужбі Пенсійного фонду повідомили про можливість незарахування частини страхового стажу українця. Така ситуація може виникнути з різних причин. Завідувач Сектором інформаційно-аналітичного забезпечення Віталій Карабіневський повідомив, що майбутні пенсіонери можуть втратити частину стажу якщо:
- роботодавець сплатив страховий внесок не у повному розмірі або не сплатив зовсім;
- підприємство накопичило борги зі сплати страхових внесків;
- роботодавця визнали банкрутом та борги підприємства були списані: у такому разі співробітниками не зарахують страховий стаж;
- страхові внески помилково сплатили на інший розрахунковий рахунок;
- стався збій і з технічних причин сплата внеску не була зарахована.
Нагадаємо, що страховий стаж – це період, протягом якого громадянин підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачуються страхові внески, що не можуть бути меншими від мінімального.
Популярні зараз
Українці назвали умови для переговорів із Кремлем
Українських школярів запропонували залишати вчитися на другий рік
Усі працівники можуть в онлайн-режимі контролювати сплату єдиного соціального внеску та зарахування страхового стажу роботодавцем. Це можна зробити, завітавши на сайт електронних послуг Пенсійного фонду України або через мобільний додаток ПФУ.
Якщо на момент оформлення пенсії українець не має необхідного страхового стажу, він не може розраховувати на виплати. Для таких громадян передбачена лише невелика фінансова допомога від держави, яку у народі називають "соціальною пенсією". Її розмір варіюється від доходів сім'ї та переглядається кожні півроку.