У ПФУ назвали розмір середньої пенсії, яку будуть отримувати українці після всіх підвищень у 2024 році

Автор: Марченко Любов

На українців у 2024 році чекають три етапи підвищення пенсій. Найбільш масовий відбудеться у березні. Тоді буде проведено індексацію. У Пенсійному фонді прогнозують, що після всіх підвищень середня пенсія в регіонах може зрости до 6 тисяч гривень. Однак у деяких регіонах її розмір буде більшим – близько 7 тисяч.

У ПФУ назвали розмір середньої пенсії, яку будуть отримувати українці після всіх підвищень у 2024 році - today.ua

Про це стало відомо з інформації, оприлюдненої ПФУ.

Вже зараз середня пенсія в Україні становить 5 385 гривень. Однак її розмір неоднорідний за регіонами. Найбільше, як і слід було сподіватись, отримують пенсіонери в Києві. Середня пенсія в столиці становить 7 248 гривень. На другому місці – пенсіонери Рівненської області. Вони в середньому мають 6 790 гривень. Непогану середню пенсію отримують також на Донеччині – 6 622 гривень. А от найменше платять пенсіонерам у Тернопільській області. У них розмір середньої виплати становить лише 4 070 гривень.

Цьогоріч у частини пенсіонерів виплати зросли вже із 1 січня. Однак більшість почне отримувати вищі виплати з 1 березня. Саме тоді відбудеться індексація пенсій. Орієнтовно розрахункові пенсії громадян підвищать на 13%.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

У ПФУ назвали розмір середньої пенсії, яку будуть отримувати українці після всіх підвищень у 2024 році

Ще одне підвищення пенсій очікує громадян старше 65 років у квітні. У багатьох із них зросте мінімальна пенсія до 3200 гривень. Крім того, українці, старші за 70 років, як і дотепер, отримуватимуть вікові надбавки до пенсії.

Таким чином, після усіх запланованих підвищень, середня пенсія загалом по країні зросте приблизно до 6 тисяч гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас треба пам'ятати, що цьогоріч вийти на пенсію уже буде важче, ніж минулого року. Якщо торік можна було стати пенсіонером, маючи страховий стаж у 30 років, то цьогоріч уже треба мати щонайменше 31 рік, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років. Якщо ж громадяни мають менше 31 року стажу, то їм доведеться працювати до 63 або до 65 років.

Нагадаємо, деякі українці будуть отримувати доплату до пенсії від ООН.