У Німеччині почнуть працевлаштовувати українців по прискореній процедурі: що зміниться для тих, хто шукає роботу

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські біженці в Німеччині зможуть швидше працевлаштуватися після останніх змін, ухвалених німецьким урядом. У країні змінили процес інтеграції українців у місцеве суспільство, що пришвидшить процес пошуку роботи для тих, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості.

У Німеччині почнуть працевлаштовувати українців по прискореній процедурі: що зміниться для тих, хто шукає роботу  - today.ua

У німецько-українській асоціації Ukrainian Future повідомили, що біженців хочуть "виганяти" скоріше на роботу. Вже до кінця цього року центри зайнятості Німеччини разом із федеральним міністерством праці та соціальних питань планують запустити нову ініціативу JobTurbo, покликану виконати цю місію.

Що зміниться у працевлаштуванні українців

  • Вивчення мови у робочому середовищі

Якщо раніше центри зайнятості направляли українців на мовні курси та фінансували навчання на рівні B2 та вище, і поки тривають курси біженці могли не працювати, то тепер пріоритет на вивчення мови буде знижено, і цим питанням мають займатися роботодавці. У мовному середовищі, як відомо, мова вивчається швидше.

У Німеччині почнуть працевлаштовувати українців по прискореній процедурі: що зміниться для тих, хто шукає роботу

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

З початку війни в Україні зникли безвісти десятки тисяч людей, – омбудсмен

  • Робота важливіша за курси

Ще на початку року центри зайнятості були зацікавлені у кваліфікації українських біженців для підвищення їхніх шансів на ринку праці, а також стабілізації з працевлаштуванням, але зараз пошук вакансій буде пришвидшеним, і тепер у процесі проходження курсів. Ті, кому знайдуть роботу, вивчатимуть мову після роботи або у вільний час.

  • Посильна робота

Робота для українців має бути Zumutbar ("розумною"). Це означає, що питання здоров'я можуть стати вагомими для відмови від робочого місця. Кваліфікація та побажання щодо роботи стають другорядними питаннями.

  • Частіші зустрічі з центром зайнятості

Раніше візити для консультацій щодо роботи могли відбуватися раз на кілька місяців. За новою програмою зустрічі передбачено кожні 6 тижнів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Незважаючи на те, що в країні не вистачає кваліфікованих спеціалістів зі знаннями німецької мови, мовний бар'єр більше не стане на заваді до залучення українських біженців до роботи. Кожному намагатимуться знайти роботу, що відповідає його особистим якостям та професійним компетенціям.

Раніше повідомлялося, як українські біженці можуть здобути стипендії на навчання в Німеччині.