Today.ua

У Франції виник гострий дефіцит працівників: названо найзатребуваніші спеціальності та зарплати

У Франції виник гострий дефіцит працівників. Названо найзатребуваніші спеціальності, які можуть зайняти українські біженці. Також зазначені зарплати, які їм пропонують.

Франція, як і багато інших європейських країн, відчуває дефіцит професіоналів у сфері охорони здоров'я, а також кваліфікованих робітників. Найбільше відчувається нестача персоналу у таких галузях як виробництво, будівництво, сільське господарство, машинобудування, IT.

У 2023 році найбільш затребуваними на ринку праці у Франції були:

Зафіксовано дефіцит кадрів у 38 професіях. Іноземці мають високі шанси на працевлаштування. Багато пропозицій для жінок: потрібні фізіотерапевти, медсестри, помічники медиків і фармацевтів, кухарі, кравчині, домашні помічники, прибиральниці.

Які вакансії пропонують українським біженцям без знання мови

Знання французької мови не потрібне у сфері обслуговування (прибирання, покоївки в готелі, допомога на кухні), а також для виконання сезонних робіт. Доступна робота на складах (10,98 євро/год), у клінінгу (10,78 євро/год), швачкою (10,26 євро/год), садівником (2000 євро на місяць), кухарем (1800 євро на місяць).

Найчастіше українцям пропонують влаштуватися на продуктові склади (2000-2700 євро), на збирання грибів у теплиці (1800-2200 євро), пакувальниками у цехи одягу (2000-2400 євро), домробітницями (1800 євро).

Важливо пам'ятати, що в оголошеннях про роботу вказують заробітну плату брутто – до відрахувань. Тому на руки видадуть суму на 25% менше.

Мінімальна зарплата у Франції становить 11,27 євро за годину (8,92 євро на руки). Місячна оплата за 35-годинного робочого тижня становитиме 1709,28 євро (1353,07 євро на руки).

Нагадаємо, що громадянам з Європейської економічної зони, Європейського Союзу та Швейцарії для роботи у Франції не потрібна віза. Решті потрібно її оформити. Однією з важливих умов є пропозиція про працевлаштування безпосередньо від роботодавця.

Раніше повідомлялося про вакансії, які пропонують українським біженцям у Швейцарії – у цій країні також не вистачає робочих рук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ