У Чехії збільшили грошову допомогу українським біженцям

Автор: Леся Ловіцька

У Чехії з 1 січня збільшили розмір грошової допомоги для українських біженців. Це виплати на житло, передбачене для вразливих осіб із тимчасовим захистом.

У Чехії збільшили грошову допомогу українським біженцям - today.ua

Забезпечення зросло для 66 тисяч наших співвітчизників у Чехії в рамках прийнятих поправок до закону Lex Ukrajina, які набули чинності 2024 року.

На одного українського біженця у незареєстрованому житлі перераховуватимуть 195 євро, а у зареєстрованому – 244 євро. Найбільша виплата на сім'ю з 5 і більше осіб складатиме 1222 та 978 євро відповідно. Раніше зазначені суми були вдвічі меншими.

Міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка назвав ключовим збільшення витрат на житло для групи вразливих осіб із числа біженців із тимчасовим захистом. Зазначено, що мотивація іноземних громадян шукати житло залежно від свого доходу та ситуації сприятиме їхній інтеграції в країні.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Військовий розповів про зміну ставлення українців до людей у формі

Головною умовою для отримання виплат на житло є наявність юридично завіреного документа про право користування об'єктом – найчастіше це договір оренди, підписаний з власником.

Зараз вразливі особи можуть користуватися безкоштовним житлом від держави необмежений період, а решта біженців - лише 150 днів. Усі приїжджі, яким надано тимчасовий захист, з 1 вересня 2024 року проживатимуть у такому житлі до 90 днів. Далі біженці зобов'язані самостійно винайняти кімнату або квартиру.

У Чехії збільшили грошову допомогу українським біженцям

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З 2024 року залишиться безкоштовне гуманітарне житло лише у регіональному центрі допомоги Україні в Остраві (KACPU). Українських біженців розселятимуть у регіони, де залишилися вільні місця. При цьому іноземці не мають змоги самостійно обирати населений пункт, в якому бажають запинитися.

Раніше повідомлялося, що Чехія готова працевлаштувати багато українських біженців: названі вакансії, які їм пропонують.