Ціни на картоплю в Україні встановили історичний рекорд: овоч почали закуповувати у Польщі

Автор: Леся Ловіцька

В Україні стрімко подорожчала картопля. Високі ціни на внутрішньому ринку та дефіцит якісного овочу призвели до початку оптових поставок з Польщі.

Ціни на картоплю в Україні встановили історичний рекорд: овоч почали закуповувати у Польщі - today.ua

На полицях магазинів почала з'являтись польська картопля. З 4 січня також почали надходити великі партії з Латвії та Литви – йдеться про сотні тонн. Економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак заявив, що закупівля овочів в інших країнах виявилася вигідною.

"Оптові ціни на картоплю в Україні є найвищими за всю історію як у гривні, так і в перерахунку на долари чи євро. Фактично за рік ціни на цей товар зросли у 3,5-4 рази. При цьому буквально за останні три тижні оптова ціна на якісну свіжу картоплю в Україні злетіла на 40% і перевищила рівень цін у сусідніх країнах Євросоюзу, що зробило імпорт картоплі економічно доцільним", - цитує аналітика EastFruit.

Чому картопля різко подорожчала в Україні

Виробники вказали на несприятливі погодні умови, які позначилися на врожайності та якості продукції. Ярмак звернув увагу на те, що оптові ціни на картоплю кілька сезонів поспіль не покривали витрат на його вирощування у професійних господарствах. Аграрії змушені були економити на всьому, зокрема на посівному матеріалі. Якість овочів падала, а можливість експорту виявилася обмеженою.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

В результаті масштаби вирощування картоплі різко скоротилися. Це разом із поганими врожаями призвело до нестачі якісного овочів на ринку та підвищення цін на нього.

Україна почала імпортувати картоплю з Польщі та інших країн ЄС, де ціни нижчі, тому вона може подорожчати й у Європі. Це спричинить підвищення вартості продукції нашими оптовиками. Таким чином, навесні 2024 року українці можуть побачити нові цінові рекорди на картоплю.

Ціни на картоплю в Україні встановили історичний рекорд: овоч почали закуповувати у Польщі

Скільки коштує картопля у супермаркетах

Як повідомляє видання "Мінфін", картоплю продають у торгових мережах у середньому за 24,63 грн/кг. У грудні ціна була нижчою – 17,38 грн/кг. Вартість овочів менша у супермаркетах торгової мережі Варус – 21,90 грн/кг.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Молода картопля ще дорожча. Наприкінці минулого року її продавали за 24,65 грн/кг, а на початку січня – вже за 31,90 грн/кг.

Раніше повідомлялося про подорожчання в Україні сала, цибулі, яєць та рису.