Today.ua

В Україні може виникнути дефіцит деяких продуктів: ціни на їжу зростуть із початку січня

В Україні вже з початку січня зростуть ціни на їжу, а на ринку може виникнути дефіцит деяких продуктів. При цьому стрибкоподібного зростання цін ніщо не віщує. Вартість продовольства зростатиме повільно, проте неухильно.

У таких прогнозах сьогодні сходяться всі експерти, які добре орієнтуються на ринку продовольства, а також у тому, що зараз відбувається з фінансами.

Так, уже в січні нового року підростуть ціни на овочі, а також на м'ясні та молочні продукти, вважає член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін. Подорожчання не буде шокуючим - близько 1,5-2% за місяць. Проте січнем воно не обмежиться. У такому темпі ціни зростатимуть, принаймні, кілька місяців поспіль.

"Хліб, швидше за все, триматиметься в нинішніх цінах, адже був хороший урожай. Молочка до весни теж трохи зростатиме в ціні. Потім буде період збільшення обсягів молока, і ціни стабілізуються", - вважає Пендзін.

Водночас він не виключає, що на деякі види продовольства ціни навіть можуть трохи знизитися. Зокрема, можуть подешевшати яйця. Але це станеться за умови, що експорт яєць буде обмежений і виробникам доведеться продавати свій продукт в Україні.

А ось голова НБУ Андрій Пишний дає жорсткіший прогноз за цінами. Він вважає, що ціни на їжу вже у січні зростуть у середньому на 5%. І, звичайно ж, за зростанням цін інфляція не забариться.

"В Україні з перших чисел січня піднімуться ціни на продукти. І прискориться інфляція", – заявив Пишний.

Серед основних причин подорожчання продуктів голова НБУ називає такі:

В Україні може виникнути дефіцит деяких продуктів

Про це заявив заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький. Зокрема, можуть потрапити в розряд дефіциту та сама сіль, а також деякі продукти, які не виробляються в Україні. Сіль може стати дефіцитною через окупацію частини України. А решта продуктів – з вини польських перевізників, які блокують український кордон.

Справа в тому, що раніше такі продукти, як, наприклад, цитрусові чи морська риба, доставлялися нам морем до Одеси. Потім цей шлях відпав, і довелося везти їх із Європи фурами. Проте польські перевізники заблокували і цей шлях. Ці продукти, звичайно, все ж таки потрапляють в Україну. Однак тепер їх везуть такими манівцями, що в результаті в магазинах їх мало, а коштують вони дорого.

Нагадаємо, в Україні також прогнозують зліт цін на картоплю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ