Українцям, які не можуть самостійно сплачувати повну вартість комунальних послуг, надається допомога від держави. Субсидія призначається двічі на рік: на опалювальний та неопалювальний сезон. Проте виплату державної допомоги можуть скасувати достроково до закінчення сезону.
У Пенсійному фонді розповіли, що треба зробити, аби не втратити державну допомогу на оплату комунальних послуг.
Українські сім'ї мають право на отримання субсидії у разі, якщо сумарна вартість комунальних послуг у них перевищує 15% від сукупного доходу сім'ї. Раніше цей бар'єр був вищим – 20% від сукупного доходу. Однак у зв'язку з війною та скрутним фінансовим становищем багатьох сімей його знизили. Така норма 15% залишатиметься до закінчення воєнного стану і ще 1 місяць після його скасування.
При цьому слід пам'ятати, що субсидія надається лише на соціальні норми споживання комунальної послуги. Якщо ж сім'я їх перевищила, то за все, що спожито понад норму, доведеться сплатити повну ціну.
Крім того, субсидію можуть скасувати ще до закінчення сезону, на який вона призначена. Аби цього не сталося, потрібно вчасно подати інформацію до ПФУ про зміну місця проживання, зміни у майновому стані сім'ї, у розмірі доходів сім'ї, а також про великі придбання чи підвищення доходів членів домогосподарства.
Отже Пенсійний фонд, який займається призначенням субсидій, слід інформувати про такі зміни:
- переїзд на інше місце проживання;
- придбання додаткового доходу;
- зміни у складі сім'ї;
- майнові зміни;
- одержання спадщини;
- купівлю авто;
- валютні операції на суму понад 50 тисяч гривень;
- якщо член сім'ї перебуває за кордоном понад 60 календарних днів.
Повідомити ПФУ про ці зміни потрібно протягом 30 днів після того, як вони сталися. У цьому випадку субсидію не скасують до закінчення періоду, на який вона була призначена. Якщо цього не зробити, то в ПФУ все одно дізнаються про зміни, що відбулися, і тоді субсидію можуть скасувати достроково. Причому домогосподарству ще й доведеться повернути отриману переплату.
Нагадаємо, у Пенсійному фонді також розповіли, як можна відновити субсидію, яку раніше скасували.