Стало відомо, що буде з курсом долара до кінця січня: гривня може упасти будь-якого дня

Автор: Марченко Любов

Офіційний курс долара вперше у 2023 році перевищив 37 гривень. При цьому готівковий долар знижується в ціні. Отже у найближчій перспективі немає передумов для обвалу гривні. І, очевидно, великих коливань курсу валют не буде до кінця січня 2024 року. А на більш віддалену перспективу прогнозів немає, оскільки немає визначеності з розміром міжнародної допомоги Україні наступного року.

Стало відомо, що буде з курсом долара до кінця січня: гривня може упасти будь-якого дня - today.ua

Такими міркуваннями поділився виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин.

Нацбанк встановив гнучкий курс долара на вимогу МВФ, каже експерт. Наразі НБУ утримує гривню від падіння доларовими інтервенціями на ринку валют. Однак жодної катастрофи для національної валюти у найближчій перспективі не видно, переконаний Пензін. Отже не слід побоюватися, що невелике підвищення офіційного курсу долара призведе до обвалу національної валюти.

"Так, курс перевищив 37 грн за долар, але вчора був у готівковому обміннику і курс 37,4. Не 40, не 39. Водночас трохи більше, ніж 37 безготівкових. Тобто, по суті, ми повернулися до співвідношення готівково-безготівкового курсу, який був у нас до початку повномасштабної війни, це добре", - пояснив експерт.

Популярні зараз

Пенсіонерів звільнили від одного обов'язкового платежу

Номери операторів Київстар та Vodafonе починатимуться з нових кодів: що треба знати власникам старих SIM-карт

ПФУ не проіндексував пенсії багатьом українцям: пенсіонерам почали повертати гроші

Українських водіїв зобов'язали нанести спеціальні мітки на власні автомобілі

Стало відомо, що буде з курсом долара до кінця січня: гривня може упасти будь-якого дня

При цьому за гривню у найближчій перспективі не варто побоюватися. Принаймні, до кінця січня – точно, вважає Олег Пендзин. Навіть якщо західна допомога Україні виявиться набагато меншою, ніж очікувала наша влада, гривня поки що не обвалиться. Їй вистачить запасу міцності, принаймні, ще на півтора місяці.

А далі все залежатиме від наявності та обсягу фінансової допомоги західних партнерів.

"Проблема принципово полягає в тому, що у нас все залежить від макрофінансової допомоги, яку нам дають. Вона буде — буде стабільний курс гривні до долара, її не буде — Нацбанк буде змушений друкувати гривню, щоб покрити соціальні зобов'язання, і курс покотиться. Поки що, на сьогоднішній момент і, я думаю, навіть до кінця січня, причин для того, щоб курс (гривні) падав, немає", - поділився міркуваннями економіст.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, з його прогнозу можна зробити висновок, що у найближчі місяць-півтора курс долара не викликатиме в українців серцевих нападів. Але все ж таки не варто поспішати обмінювати готівковий долар на гривню. Дешевшати "американець", ймовірно, вже не буде. Не в цьому житті точно.

Нагадаємо, при цьому голова Асоціації українських банків Андрій Дубас каже, що долар та євро знецінюються. І тому гроші "на прожиття" краще зберігати у гривні.