Незважаючи на війну та складнощі з бюджетом, зарплати вчителів зростуть із 1 січня. Підвищення зарплат освітянам закладено до бюджету-2024. Сумарно зарплати вчителів протягом року стануть вищими на 21%. Їх планують підвищувати у два етапи.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Крім того, голова Міносвіти Оксен Лісовий розповів, як усе відбуватиметься.
Вчителі, мабуть, одна з найбільш недооцінених категорій бюджетників. Влада рік у рік обіцяла їм підвищення зарплат, але при цьому зазвичай саме їм грошей на підвищення у бюджеті не вистачало. А з початком війни вчителям скасували навіть ті доплати до основної зарплати, які вони мали, залишивши більшість педагогів із заробітком, який не дотягує навіть до середнього рівня по країні.
Однак у 2024 році, незважаючи на війну, зарплати вчителям вирішили підвищити. Це, звичайно, не будуть обіцяні владою 40 тисяч гривень (їх перенесли на повоєнний час), але все ж таки хоч трохи платня педагогів стане вищою.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Закладаємо у бюджеті зростання зарплат вчителів. Загалом виплати педагогам наступного року зростуть на 21%. Середньомісячна розрахункова заробітна плата вчителя вищої категорії збільшується з 14,4 тис. грн до 17,4 тис. грн", - повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Що стосується середньої зарплати вчителя, то вона виросте трохи скромніше, але все ж таки стане вищою. Голова Міносвіти Оксен Лісовий повідомив, що за підсумками двох етапів підвищення середня зарплата вчителя зросте з 14 до 16 тисяч гривень. Причому перший етап підвищення заплановано вже з 1 січня. Зарплати педагогів з нового року стануть вищими на 10%. А другий етап планують із 1 квітня. Тоді вчителям ще на 12,6% піднімуть виплати.
Це, звісно, непогано. Але, звичайно, цього недостатньо. Адже зарплата вчителя навіть після підвищення, і навіть у спеціаліста вищої категорії, все одно буде нижчою, ніж середня зарплата по країні. Адже за підсумками листопада середня зарплата в Україні становила 18 500 гривень.
При цьому дати стовідсоткову гарантію, що вчителі матимуть навіть це заплановане бюджетом підвищення, навряд чи зараз можна. Втім, це стосується й підвищення решти виплат. Адже на зарплати вчителям та на фінансування взагалі усього бюджетного сектору в Україні грошей немає. Їх мають дати закордонні партнери. Принаймні обіцяють. Але поки що жодної визначеності із цим немає.
Нагадаємо, раніше на сайті Білого дому з'явилася інформація, що США мають намір скоротити щомісячну бюджетну допомогу Україні на чверть.