Якщо Захід грошей не дасть, Нацбанк України запровадить план Б: що це означає для кожного українця

Автор: Марченко Любов

Нацбанк України заговорив про план Б, який він готовий привести в дію у тому випадку, якщо Захід цьогоріч не дасть нам грошей. При цьому в НБУ усе ж вірять, що допомога від західних партнерів буде, однак у Нацбанку розроблено сценарій і для найгіршого випадок – якщо грошей не дадуть.

Якщо Захід грошей не дасть, Нацбанк України запровадить план Б: що це означає для кожного українця - today.ua

Про це розповів в ефірі телемарафону очільник НБУ Андрій Пишний.

Ділитись подробицями цього плану глава Нацбанку не став. Але очевидно, що такий план справді продумували – як запасний варіант. Адже навіть за сприятливого результату - у разі, якщо гроші будуть виділені, суми можуть виявитися нижчими за очікувані. Та й уже очевидно, що ні з 1 січня, ні з 1 лютого грошей не буде. Тому Україні у будь-якому разі потрібно буде протриматися на своїх ресурсах.

"Ми залишаємось оптимістами - розуміємо, що певний період часу Україна повинна буде утриматися за рахунок власних ресурсів та власних джерел", - каже Пишний.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Нагадаємо, що у 2024 році Україна розраховує отримати від партнерів, із різних джерел фінансування, близько 41 млрд доларів. Тобто щомісяця потрібно буде десь взяти близько 3,5 млрд в американській валюті.

Якщо Захід грошей не дасть, Нацбанк України запровадить план Б: що це означає для кожного українця

Щодо заявленого Андрієм Пишним плану Б, то тут він відзначив внутрішній борговий ринок. 2023 року Україна зуміла відновити його роботу, і голова Нацбанку оцінює це як дуже позитивний момент.

"Спільно з іншими заходами це дає нам можливість говорити, що ми маємо "план Б", - поділився топ-менеджер НБУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що голова Нацбанку має на увазі під іншими заходами, можна лише здогадуватись. Ймовірно, буде максимально скорочено всі бюджетні витрати, включаючи обіцяну пенсіонерам індексацію, підвищення соцвиплат та другий етап підвищення мінімальної зарплати. Скоротять також чисельність отримувачів соцвиплат. У поєднанні зі зростанням цін на все багато українських родин опиняться вже не на межі, а за межею виживання.

Нагадаємо, якщо Захід не надасть нам фінансової допомоги, в Україні можуть запровадити продовольчі картки.

Головне