Банки, які працюють в Україні, стрімко скорочують свої відділення. З того часу, як у нашій країні почалася повномасштабна війна, багато відділень скорочено, а ще більша кількість тимчасово призупинила роботу. Так, лише за минулий рік припинили роботу майже дві сотні банківських відділень.
Про це йдеться в інформації від Національного банку України.
Станом на 1 січня цього року по всій країні налічувалося 5138 працюючих відділень 63 банків, які зараз функціонують в Україні. За минулий рік у нашій країні закрилися 4 банки, які мали 150 відділень у різних регіонах країни. Зокрема, перестали функціонувати Айбокс Банк (69 відділень), Укрбудінвестбанк (50), Форвард (17) та Конкорд (10).
При цьому по всій країні поменшало на 198 відділень банків.
Лідерство за кількістю діючих відділень повернув собі державний Ощадбанк, якому рік тому довелося пропустити на перше місце ще одну державну фінустанову - ПриватБанк. Однак за рік ситуація змінилася: ПриватБанк закрив 78 своїх відділень у населених пунктах, розташованих у зоні бойових дій. Тому зараз у нього є лише 1132 працюючі відділення замість торішніх 1210.
Ощадбанк на 1 січня поточного року мав 1182 відділення, тобто на півсотні більше, ніж у Привату. Крім того, ще 600 відділень Ощадбанку не закриті, а лише тимчасово призупинили роботу. Ці два банки, Ощадбанк і ПриватБанк, посідають лідерські позиції щодо кількості клієнтів та відділень.
На третій позиції за кількістю відділень розташувався Райффайзен Банк. У нього працює 332 відділення. До п'ятірки лідерів також увійшли УкрСиббанк (223) та ПУМБ (221 відділення).
При цьому у 2022, за перший рік війни, банківська система України втратила 1349 відділень. Це становило понад п'яту частину від усіх відділень, які на той час функціонували в нашій країні. Станом на 1 січня 2023 року їх було 5336 замість 6685, які налічувалися 1 січня 2022 року.
Таким чином, можна дійти висновку, що процес скорочення банківських відділень в Україні триває, проте він сповільнився, і такого масового закриття, як було на початку війни, вже немає.
Нагадаємо, НБУ також назвав три проблемні банки, які потребуватимуть додаткового фінансування. Один із цих банків – державний.