Банки, які працюють в Україні, стрімко скорочують свої відділення. З того часу, як у нашій країні почалася повномасштабна війна, багато відділень скорочено, а ще більша кількість тимчасово призупинила роботу. Так, лише за минулий рік припинили роботу майже дві сотні банківських відділень.
Про це йдеться в інформації від Національного банку України.
Станом на 1 січня цього року по всій країні налічувалося 5138 працюючих відділень 63 банків, які зараз функціонують в Україні. За минулий рік у нашій країні закрилися 4 банки, які мали 150 відділень у різних регіонах країни. Зокрема, перестали функціонувати Айбокс Банк (69 відділень), Укрбудінвестбанк (50), Форвард (17) та Конкорд (10).
При цьому по всій країні поменшало на 198 відділень банків.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Лідерство за кількістю діючих відділень повернув собі державний Ощадбанк, якому рік тому довелося пропустити на перше місце ще одну державну фінустанову - ПриватБанк. Однак за рік ситуація змінилася: ПриватБанк закрив 78 своїх відділень у населених пунктах, розташованих у зоні бойових дій. Тому зараз у нього є лише 1132 працюючі відділення замість торішніх 1210.
Ощадбанк на 1 січня поточного року мав 1182 відділення, тобто на півсотні більше, ніж у Привату. Крім того, ще 600 відділень Ощадбанку не закриті, а лише тимчасово призупинили роботу. Ці два банки, Ощадбанк і ПриватБанк, посідають лідерські позиції щодо кількості клієнтів та відділень.
На третій позиції за кількістю відділень розташувався Райффайзен Банк. У нього працює 332 відділення. До п'ятірки лідерів також увійшли УкрСиббанк (223) та ПУМБ (221 відділення).
Перша двадцятка банківПри цьому у 2022, за перший рік війни, банківська система України втратила 1349 відділень. Це становило понад п'яту частину від усіх відділень, які на той час функціонували в нашій країні. Станом на 1 січня 2023 року їх було 5336 замість 6685, які налічувалися 1 січня 2022 року.
Таким чином, можна дійти висновку, що процес скорочення банківських відділень в Україні триває, проте він сповільнився, і такого масового закриття, як було на початку війни, вже немає.
Нагадаємо, НБУ також назвав три проблемні банки, які потребуватимуть додаткового фінансування. Один із цих банків – державний.