Податок на нерухомість: скільки платитимуть українці у 2024 році

Автор: Леся Ловіцька

В Україні власники нерухомості повинні сплачувати податки, якщо її розмір перевищує встановлені норми. Для квартири це 60 кв. м, а для дому – 120 кв. м. Стало відомо, скільки потрібно буде вносити у 2024 році.

Податок на нерухомість: скільки платитимуть українці у 2024 році - today.ua

Цьогоріч податок стягуватиметься за попередній, 2023 рік. Оподаткування передбачено лише для квартир та будинків, площа яких перевищує ліміти. Наприклад, якщо у квартирі 76 кв. м, то треба буде сплатити лише за 16 "зайвих" квадратів.

Квитанції на оплату надсилає податкова служба. У платіжках буде вказано термін, коли потрібно внести кошти, а також точну суму. Для пенсіонерів немає відстрочок чи пільг – на них поширюються загальні правила.

Податкова ставка на житло розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати на 1 січня 2023 року. Тоді вона складала 6700 грн. Розмір податку за понаднормову житлову площу не перевищуватиме 1,5% за квадратний метр. Таким чином, максимальна плата за кожен додатковий квадрат складе 100,5 грн (6700х1,5%).

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Квитанції на нерухомість за минулий рік слід сплатити до 1 липня 2024 року. Якщо платіжка так не надійшла, потрібно звернутися до ДПСУ. Пам'ятайте, що платіж можуть порахувати одразу за два роки – якщо у році рахунок так не було виставлено.

Податок на нерухомість: скільки платитимуть українці у 2024 році

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо проігнорувати вимогу податкової сплатити за нерухомість, доведеться зіткнутися з пенями та штрафами. На погашення заборгованості дається місяць від строку, зазначеного у квитанції. Якщо гроші не надійдуть, розмір боргу збільшиться на 10%, якщо на довше – на 20%. При накопиченні суттєвої заборгованості у ситуації розбиратиметься суд.

Раніше стало відомо, що український бізнес планує звільнити від сплати одного податку.