В Україні кілька місяців поспіль обговорюють можливе подорожчання комунальних послуг. Нещодавно з'явилася інформація, що у 2024 році вдвічі може зрости вартість електроенергії для побутових споживачів. Також стало відомо, якими будуть тарифи на опалення та воду у лютому.
Компанії-постачальники та представники уряду постійно обговорюють необхідність підвищення тарифів на всі комунальні послуги. Наголошено, що зараз вони далекі від ринкових, проте українці продовжують накопичувати борги навіть за таких розцінок.
Щоб боротися із катастрофічною ситуацією у сфері ЖКГ, вирішено з лютого відключати боржникам комунальні послуги, бо йдеться про мільярди гривень.
Тарифи на гарячу та холодну воду
Гаряча вода у поточному місяці надходитиме побутовим споживачам за тими самими тарифами, що й у минулих місяцях. Вони зафіксовані на довоєнному рівні. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що споживачі платитимуть за гарячу воду за тарифами 2022 року.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
Зеленський представив План стійкості України: подробиці
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
Однак з холодною водою все не так однозначно. Тарифи на неї планували підвищити вже кілька разів, проте президент Володимир Зеленський заборонив їх змінювати. Подібні заходи у складних економічних умовах неприпустимі, тому що багато громадян ледь зводять кінці з кінцями.
При цьому в деяких містах водопостачання все ж таки подорожчало. У Львові у січні збільшилась вартість абонентського обслуговування централізованого водопостачання та водовідведення, яку споживачі отримують за індивідуальними договорами. Місцеві жителі, які не мають лічильників, платитимуть на 37,7% більше, а ті, у кого вони встановлені – на 6,2%.
Міськрада Кропивницького встановила нові тарифи на водопостачання та водовідведення для селища Нове. При цьому змін для споживачів не буде, тому різницю в тарифікації покриють з місцевого бюджету.
Тарифи на опалення
Тепло для українців також не дорожчатиме у лютому. Кабмін постановою №896 продовжив дію спеціальних зобов'язань ПЗГ для виробників. Проте тарифи на опалення узгоджують у місцевих органах влади. Вартість 1 Гкал енергії відрізняється залежно від регіону:
- Київ – 1654,41 грн;
- Дніпро – 1741,32 грн;
- Одеса – 1813,94 грн;
- Чернівці – 1204,62 грн;
- Львів —1420,32 грн ("Залізничтеплоенерго") та 1402,78 грн (КП "Львівтеплоенерго");
- Харків – 1748,47 грн;
- Полтава – 1332,52 грн;
- Суми – 1540,26 грн;
- Чернігів - 2125,18 грн (ПАТ "Облтеплокомуненерго") та 1586,16 грн (ТОВ фірма "ТехНова").
Раніше повідомлялося про тарифи на газ, які діють у лютому.