“Ми виснажили свій потенціал фінансування“: Марченко зробив заяву щодо забезпечення армії

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні наразі тривають дискусії щодо нових законопроєктів про мобілізацію, які можуть кардинально змінити життя багатьох громадян. Крім того, виникає багато запитань щодо подальшого фінансування військовозобов'язаних та армії в цілому. Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Forbes відповів на деякі насущні запитання, які хвилюють українців.

“Ми виснажили свій потенціал фінансування“: Марченко зробив заяву щодо забезпечення армії - today.ua

Очільник Мінфіну не приховує, що "зайвих" грошей його відомство не має, бо свій "внутрішній потенціал щодо фінансування військових потреб виснажило".

Навіть штучно збільшити видатки, скоротивши інші статті бюджету на користь армії не вийде, адже коштів просто немає. 

"Якщо нам потрібно буде їх знайти, то нам потрібно розуміти в часі – їх потрібно знайти вже сьогодні, чи це березень-квітень-травень, можливо, друге півріччя. Тобто мені потрібна картина, як міністру, тоді можна буде говорити про забезпечення цих потреб", - міністр.

Популярні зараз

Пенсіонерів звільнили від одного обов'язкового платежу

Номери операторів Київстар та Vodafonе починатимуться з нових кодів: що треба знати власникам старих SIM-карт

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

ПФУ не проіндексував пенсії багатьом українцям: пенсіонерам почали повертати гроші

“Ми виснажили свій потенціал фінансування“: Марченко зробив заяву щодо забезпечення армії

Марченко не виключає, що Мінфіну доведеться шукати додаткові внутрішні джерела фінансування. Поки що не відомо, про яку точно суму йдеться, адже Міноборони не проводило з Мінфіном ніяких переговорів з цього приводу.

За словами міністра, саме Міноборони рахує потреби ЗСУ, визначає можливі джерела оптимізації існуючих потреб і ухвалює з Мінфіном спільне рішення.

"Поки що ми до цієї вправи ще не підійшли, хоча я розумію, що, можливо, найближчим часом ми підійдемо", – заявив в інтерв'ю Сергій Марченко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Коментуючи заяву президента Володимира Зеленського, що мобілізація коштуватиме Україні додаткових 500 млрд грн, Марченко додав, що такі розрахунки "досить коректні".

Нагадаємо, українським чоловікам за неявку до військкоматів блокуватимуть банківські картки.