Мобілізація в Україні: у МОН розповіли, хто зі студентів втратить право на відстрочку

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні вже не перший місяць обговорюється питання скасування відстрочки від мобілізації для студентів, які здобувають другу вищу освіту. Адже багато чоловіків, вступаючи до вишів, просто ухиляються від служби у ЗСУ, а на сьогоднішній день проблема нестачі кадрів на передовій сильно загострилася. У МОН дали свій коментар із цього питання.

Мобілізація в Україні: у МОН розповіли, хто зі студентів втратить право на відстрочку  - today.ua

Заступник міністра освіти і науки Михайло Вінницький в ефірі "Українського радіо" заявив, що відстрочку потрібно залишити студентам, які здобувають першу вищу освіту, але якщо йдеться про другу та третю, то для таких громадян відстрочку потрібно скасувати, адже в даному випадку ще одне вища освіта – це спосіб для них уникнути військової служби.

На сьогоднішній день в Україні переважна більшість студентів на бакалавраті мають вік від 18 до 21 року. Однак у магістратуру вступають уже старші чоловіки, які досягли призовного чи мобілізаційного віку. За останні два роки студентів у віці 25 і навіть 40 років значно побільшало. 

Мобілізація в Україні: у МОН розповіли, хто зі студентів втратить право на відстрочку

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

У Міноборони вибухнув скандал: військовим закупили куртки, які не підходять для зими

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

Поки що мобілізаційний вік становить 27 років, проте вже є ухвалений Радою закон, який передбачає його зниження до 25 років. Цей документ чекає на підпис президента.

Також у Верховній Раді підготували законопроект щодо скасування відстрочки для студентів під час мобілізації. Однак поки що не відомо, чи буде його прийнято.

Парламентарі розмірковують про відміну відстрочки від мобілізації лише для студентів старше 30 років, які здобувають другу вищу освіту - за іншою спеціальністю від першого диплома.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Оскільки новий закон не можна буде застосувати до тих, хто вже вступив і навчається, його ефективність буде мінімальною, адже ті, хто хотів скористатися такою можливістю і отримати відстрочку як студент, вже це зробив.

Раніше повідомлялося, що українцям, які ухиляються від мобілізації, відмовлять у медичній допомозі.