Майже на чверть: стало відомо про значне скорочення витрат на допомогу ВПО у бюджеті-2024

Автор: Марченко Любов

У бюджеті-2024 закладена менша сума видатків на допомогу ВПО, ніж було заплановано на поточний 2023 рік. Водночас розмір виплат ВПО наразі залишається незмінним. А це означає, що уряд планує в наступному році скоротити кількість отримувачів державної допомоги ВПО.

Майже на чверть: стало відомо про значне скорочення витрат на допомогу ВПО у бюджеті-2024  - today.ua

Про це стало відомо із відповіді, яку надали у Мінсоцполітики на запит gwaramedia.

Як відомо, бюджет наступного року, втім, як і цьогорічний, запланований із великим дефіцитом. Велетенський дефіцит у бюджеті був і торік. Практично відтоді, як в Україні почалась війна, і в кілька десятків разів зросли витрати на армію, наша країна не може утримувати на власні податки всю бюджетну сферу. Грошей заледве вистачає на фінансування ЗСУ. Решту ж видатків фінансують за рахунок зовнішніх надходжень: безповоротної допомоги від західних партнерів та кредитних запозичень.

Однак західні донори мають намір скорочувати обсяг своєї допомоги, отож, вимагають від української влади, аби та скоротила обсяг казенних видатків. Таким чином, бюджет-2024 вже запланований зі зменшенням обсягу фінансування на деякі статті витрат.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У Міноборони вибухнув скандал: військовим закупили куртки, які не підходять для зими

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

У Міносвіти назвали спеціальності, які будуть популярними в Україні через п'ять років

Зокрема, обсяг допомоги ВПО у наступному році буде зменшено до 57,65 млрд гривень проти минулорічних 74,16 млрд. Таким чином, видатки на допомогу ВПО будуть скорочені на 16,51 млрд грн або на 22%.

Майже на чверть: стало відомо про значне скорочення витрат на допомогу ВПО у бюджеті-2024

Наприкінці листопада поточного року в Україні налічувалось 4,915 млн громадян, які мають статус внутрішньо переміщених. Звісно, не всі ці  майже 5 мільйонів людей отримували допомогу ВПО. Однак тепер кількість отримувачів стане ще меншою за рахунок того, що значна їхня частина відсіється з 1 лютого. Адже саме 31 березня мине 6-місячний термін, який був відведений працездатним переселенцям, аби вони знайшли собі роботу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На сьогодні розмір щомісячної державної допомоги ВПО становить по 3000 грн на інвалідів і дітей і по 2000 грн на дорослих. У Мінсоцполітики вважають, що дорослі переселенці мають знайти собі роботу, щоб утримувати себе та свої сім'ї, а не виживати на скромну державну допомогу.

Нагадаємо, з'явився докладний список переселенців, яким продовжать виплату державної допомоги після 1 лютого 2024 року.