Схоже, що державний Ощадбанк перестарався із моніторингом фінансових операцій своїх клієнтів. Через це миттєві перекази грошей, які ще донедавна і справді були миттєвими, тепер розтяглись у часі. Звичайний переказ грошей між картками може тривати кілька діб. Причому йдеться не про астрономічні, а про цілком скромні суми, якими можуть обмінюватись між собою навіть пенсіонери.
Так, один із клієнтів банку поскаржився, що переказ на суму у 2,5 тисячі гривень, який він мав давно отримати, десь загубився у часі. Чоловік написав про це у коментарях до однієї з публікацій Ощадбанку на сторінці цієї фінустанови у Facebook.
"Скільки часу повинне тривати блокування переказу з карти на карту у 2,5 т. грн? Таке враження, що його перевірку виконують вручну", - зауважив чоловік.
З його короткої репліки очевидно, що переказ був зроблений уже давненько, і досі на картку отримувача гроші не прийшли. Говорити, що миттєві перекази мають бути миттєвими, мабуть, зайве. Адже здебільшого люди вдаються до такого способу обміну грошима саме через те, що комусь треба терміново залатати якусь фінансову дірку. Якби вони знали, що ті гроші йтимуть через сусідню Галактику, то певно би знайшли час передати їх готівкою.
У відповідь на скаргу клієнта в Ощадбанку відповіли, що зазвичай у них перекази між платіжними картками і справді проводяться миттєво. Та якщо йдеться про міжбанківські перекази, то там уже швидкість зовсім інша.
"Зазвичай, перекази між платіжними картками проводяться миттєво. Якщо ж це міжбанківський переказ (між різними фінансовими установами) або платіж виконаний за реквізитами рахунку на виконання цієї операції потрібен час. Повне фінансове списання коштів по операції може тривати від декількох годин до кількох днів, але не більше ніж визначено у чинному законодавстві", - відповів представник Ощадбанку.
Отже, якщо ви маєте необережність просити дрібну позику у клієнта іншого банку, то краще нехай вам висилають гроші голубиною поштою. Так буде швидше.
Нагадаємо, клієнтів Ощадбанку попередили про зміни у використанні карток.