Індексація пенсій у 2024 році: коли та як планують підвищити розмір виплат

Автор: Ольга Березовська

Незважаючи на війну в Україні, уряд у 2023 році провів кілька етапів індексації пенсій. У 2024-му також очікується підвищення виплат українських пенсіонерів, а разом з тим зміна в системі їх нарахування.

Індексація пенсій у 2024 році: коли та як планують підвищити розмір виплат - today.ua

У 2024 році планується провести три етапи підвищення пенсійних виплат. Перший з них очікується вже на початку року, а наступні - у березні та липні. Водночас уряд планує запровадити нову систему нарахування пенсій. 

У січні пройде індексація пенсій тих громадян України, які отримують мінімальні та максимальні виплати. Це пов'язано з підвищенням прожиткового мінімуму з 2093 до 2361 гривні. Відповідно, пенсіонери отримуватимуть 2361 та 23 610 гривень.

У перший місяць 2024 року відбудеться також перерахунок пенсій чорнобильців та тих українців, які отримують мінімальну пенсію по досягненню 65 років із повним страховим стажем (35 років для чоловіків та 30 років для жінок). Розмір найнижчих виплат для цих людей зросте з 2 680 до 2 840 гривень. А у липні буде проведено ще одну індексацію пенсій для цих категорій громадян. Тоді їх буде збільшено до3 200 гривень.

Популярні зараз

Пенсіонерів звільнили від одного обов'язкового платежу

Номери операторів Київстар та Vodafonе починатимуться з нових кодів: що треба знати власникам старих SIM-карт

ПФУ не проіндексував пенсії багатьом українцям: пенсіонерам почали повертати гроші

Українських водіїв зобов'язали нанести спеціальні мітки на власні автомобілі

Індексація пенсій у 2024 році: коли та як планують підвищити розмір виплат

У березні очікується підвищення пенсійних виплат для тих українців, кому мають індексувати пенсії за планом. Вперше цей процес відбуватиметься за бальною системою, запровадженою з метою зрівняння виплат для пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок у різний час.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На даний момент сказати, наскільки вищими стануть пенсії громадян України складно, але очікується, що після індексації у 2024 році середній розмір виплат становитиме до 6000 гривень.

Раніше у Мінсоціполітики повідомили про дефіцит у держбюджеті, що ставить під загрозу індексацію пенсій.