Грошова допомога ВПО: хто втратить право на виплати з 1 січня 2024 року

Автор: Леся Ловіцька

Багато внутрішньо переміщених осіб (ВПО) втратять грошову допомогу від держави. Стало відомо, хто не матиме права на виплати з 1 січня 2024 року.

Грошова допомога ВПО: хто втратить право на виплати з 1 січня 2024 року - today.ua

Частина переселенців із наступного року не зможе претендувати на фінансову підтримку від держави. Це пов'язано з виїздом за кордон на понад 30 днів без документально підтверджених та обґрунтованих причин. На грошову допомогу не зможуть розраховувати переселенці, які засуджені за колабораціонізм чи перебувають у місцях позбавлення волі.

Про це повідомили у постанові Кабміну. Виплат не отримають й інші особи, наприклад, ВПО, які купили квартиру, будинок чи земельну ділянку більш ніж за 100 тис. грн (крім житла, яке отримано за рахунок державного чи місцевого бюджету).

Залишаться без грошей переселенці, які придбали нові автомобілі (від дати випуску минуло менше п'яти років). Виняток – транспортні засоби, куплені волонтерами та передані на потреби ЗСУ.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Також підтримку держави втратять переселенці, які мають своє житло площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім'ї на територіях, де немає активних бойових дій або які не є окупованими.

ВПО, які купили іноземну валюту більш ніж на 100 тис. грн (крім валюти від благодійних організацій або придбаної для оплати освітніх, соціальних чи медичних послуг) та банківські метали, а також мають депозит на понад 100 тис. грн.

Нововведення стосуються переміщених осіб в Україні та за кордоном.

Грошова допомога ВПО: хто втратить право на виплати з 1 січня 2024 року

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що за рішенням уряду з 1 лютого 2024 року майже в 15 разів зменшується кількість внутрішньо переміщених осіб, які отримуватимуть компенсацію на проживання. Ці особи втратять виплати. Наразі дорослі отримують по 2000 грн, а діти та люди з інвалідністю – по 3000 грн.

Раніше президент України Володимир Зеленський зробив заяву про виплати грошової допомоги ВПО у 2024 році.