ООН виплачує грошову допомогу українцям у чотирьох областях України. Вони можуть отримати до 25 тисяч доларів, якщо відповідають певним критеріям.
У Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомили, що гранти доступні малим виробникам агропродукції із західного регіону. Для них передбачені виплати у сумі від 10 до 25 тисяч доларів. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН розпочала другий етап грантової програми для вітчизняних фермерів, у рамках якої їм виділяють фінансову підтримку.
Проект реалізується для малих виробників з:
- Львівської області;
- Івано-Франківської області;
- Закарпатської області;
- Чернівецької області.
У відомстві зазначили, що гранти видадуть бізнесменам, які займаються виробництвом географічних брендів, таких як гуцульська овеча бринза, гуцульська коров'яча бринза, Закарпатський мед.
Популярні зараз
Українці назвали умови для переговорів із Кремлем
В Україні зменшиться кількість автомобілів із ГБО
Заявки приймають через Державний аграрний реєстр до 31 січня 2024 року. Виробники повинні внести частину від загальних витрат. Сума, яку внесе грантоодержувач, змінюватиметься залежно від обраного ланцюжка доданої вартості. Гранти виплачуватимуть у гривнях за обмінним курсом ООН.
Передбачено наступні суми:
- до 370 000 грн (10 000 доларів) – малим сільгоспвиробникам;
- до 925 000 грн (25 000 доларів) виділять с/г мікро- та малим підприємствам, с/г кооперативам, а також асоціаціям виробників продукції з географічними вказівками.
У Мінагрополітики зазначили, що під час першого циклу програми схвалювали близько 65% заявок: відібрали 138 із 212 заявок, які надійшли до Державного аграрного реєстру. Загальна сума грантової підтримки – 1,73 млн грн.
Найпопулярнішими інвестиціями є купівля тракторів, сонячних панелей, виробничого та переробного обладнання.
Контакти: +38 (050) 832 65 99, +38 (050) 832 66 03, +38 (050) 832 65 80.
У відомстві уточнили, що стратегічна ініціатива спрямована на підтримку відновлення аграріїв, які стикаються із проблемами, які посилені впливом війни на агробізнес. Вона націлена на підтримку виробництва, підвищення прибутковості та ефективності, а також на зміцнення національних ланцюгів створення вартості та постачання.
Раніше повідомляли, що в Україні збільшили максимальний розмір пенсій для отримання грошової допомоги від ООН.