Соціологи провели опитування українців та дізналися про їхній фінансовий стан. Третина респондентів заявила, що зіткнулася з труднощами під час повномасштабної війни.
Опитування провели соціологічна служба Центру Разумкова та Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва в період з 8 по 15 грудня на всій території України, крім окупованих регіонів та тих, де йдуть активні бойові дії. Відповіді надали повнолітні люди.
Виявилось, що практично кожен десятий житель України ледве зводить кінці з кінцями. 28,2% респондентів назвали свій рівень життя досить поганим, а 8,7% дуже поганим.
9,8% українців не вистачає грошей навіть на продукти. 38,8% респондентів вистачає коштів на їжу та найнеобхідніші речі.
Популярні зараз
Українці назвали умови для переговорів із Кремлем
В Україні зменшиться кількість автомобілів із ГБО
42,4% вистачає грошей на життя, але їм складно робити дорогі покупки, 7,2% відповіли, що не можуть придбати житло чи авто.
7,2% опитаних назвали себе забезпеченими, але зізналися, що не можуть робити деякі покупки.
50,7% громадян вважають, що їхній добробут не є поганим чи добрим, і лише 0,9% назвали себе забезпеченими людьми.
Нагадаємо, що зарплати українців у 2023 році зросли. Середня заробітна плата збільшилась до 17 937 грн. Це на 22,7% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року.
Краудсорсингова онлайн-база даних Numbeo повідомила, скільки грошей потрібно комфортному життю в Києві. Сума становила 29,5 тис. грн. Її має вистачити на орендоване житло, продукти, одяг, а також на відвідування розважальних закладів.
Раніше повідомлялося, що у 2024 році жителям Києва почнуть повертати гроші за проїзд у метро.